НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,34

42,25

EUR

44,40

44,15

Аграрії почали посівну озимих, але завадити майбутньому врожаю може посуха

посівна
Фото: Житомирська ОВА

Українські аграрії розпочали осінню посівну та вже засіяли 484,1 тис. га. Сільгоспвиробники Вінниччини, Львівщини та Буковини розпочали сівбу озимих зернових культур. 

Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що загалом посіяно 37,9 тис. га. Сільгоспвиробники 8 областей сіють озимий ріпак, якого посіяно 446,2 тис. га. 

Зокрема, посіяно:

  • озимої пшениці –  27,7 тис. га;
  • озимого ячменю –  2,2 тис. га;
  • озимого жита –  8 тис. га;
  • озимого ріпаку –  446,2 тис. га.

Як повідомляють у Мінагрополітики, аграрії Волинської та Тернопільської областей завершили сівбу озимого ріпаку.

Аграріїв попереджають про складні погодні умови передпосівного періоду

Погодні умови цьогорічного передпосівного періоду в Україні виявилися достатньо складними і загалом малосприятливими для накопичення вологи в ґрунті. До такого висновку у своєму серпневому звіті дійшли фахівці Національної академії аграрних наук.

"Погодні умови нинішнього передпосівного періоду виявилися досить складними для отримання своєчасних сходів озимих зернових культур у разі проведення їх сівби в порівняно ранні строки, що є недоцільним та може призвести до зрідження посівів, а в окремих випадках і до пересіву озимини", – зауважують експерти.

Разом з тим останніми роками посушливі умови на більшій частині території України по завершенні календарного літа відмічаються майже завжди, що загалом не перешкоджає вирощувати значні врожаї озимих зернових культур. Для прикладу, як і цього року, в серпні 2018 року випало не більше 1 мм опадів, але середній рівень урожайності пшениці озимої відповідно у 2019 р. становив 4,16 т/га, а валовий збір зерна – 28,8 млн тонн.

"Тобто на сьогоднішній день висловлювати особливе занепокоєння щодо несприятливих умов для сівби дещо зарано, але при цьому не слід нехтувати основними агротехнічними вимогами, що іноді відбувається за сівби озимих зернових культур в окремих господарствах за тривалої несприятливої погоди", – підкреслюють експерти.

Зауважимо, одночасно аграрії вже почали збирати кукурудзу. Станом на 30 серпня в Україні намолочено майже 33 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 8 511 тис. га.