17 апреля 2018 в 17:13

Борг за газ споживачів Дніпропетровської області зріс на 19%

З початку 2018 року заборгованість мешканців Дніпропетровської області зросла на 350 млн. грн., станом на 1 березня 2018 року борги за газ становлять понад 2,2 млрд. грн.

Борг за газ споживачів Дніпропетровської області зріс на 19%

Найбільша заборгованість в обласному центрі Дніпропетровщини — понад 1 млрд. грн., що становить 48% від загальної суми заборгованості, та в Кривому Розі — 535 млн. грн., — 24% від боргу.

Зі сплачених споживачами коштів за газ найбільшу частку — понад 80% отримує оптовий постачальник газу на регульованому ринку — НАК "Нафтогаз України". Щоб забезпечити стабільні поставки газу в регіон та своєчасні розрахунки з "Нафтогазом України", компанія ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" змушена посилити роботу із боржниками. У зв'язку з цим споживачі, які мають борги за природній газ, отримують письмові попередження про можливе припинення постачання газу в разі відсутності оплати за нього. Отож, щоб стримати зростання неплатежів,  "Дніпропетровськгаз збут" вже розіслав клієнтам-боржникам майже 8 тисяч таких  письмових повідомлень. Якщо вони не відреагують на попередження, відповідно до законодавства, їм буде припинення газопостачання.

"Споживачі, які вчасно не сплачують рахунки за газ, повинні розуміти, що доводячи ситуацію до відключення, згодом, для відновлення газопостачання, їм потрібно буде все одно оплатити весь борг, а також послуги газорозподільної компанії із припинення та відновлення газопостачання", — зазначила директор "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяна Соболь.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, відключення боржників від газопостачання проводить оператор ГРМ за поданням газопостачальної компанії. Якщо у споживачів накопичилась велика сума боргу, то її стягнення також проводиться через суд із залученням виконавчої служби. Тому, щоб не погіршувати ситуацію і не накопичувати боргів, фахівці "Дніпропетровськгаз Збут" рекомендують своїм клієнтам скористатися наступними варіантами: оформити субсидію і реструктуризувати борг. Споживачі мають можливість звернутись із заявою і повним пакетом документів на реструктуризацію боргу, але остаточне рішення про надання реструктуризації прийматиме ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут".

раздел:
теги:

По теме:

В Европе рассказали, зачем нужен "Северный поток 2"
Энергетика 16 апреля 2018 в 20:03

В Европе рассказали, зачем нужен "Северный поток 2"

По мнению экспертов, сокращение производства низкокалорийного газа приведет к росту спроса на импорт высококалорийного газа, который сможет поставить совместный с РФ проект

В Особистому кабінеті на сайті 104.ua — новий сервіс онлайн-платежів MasterPass
Новости компаний 16 апреля 2018 в 17:00

В Особистому кабінеті на сайті 104.ua — новий сервіс онлайн-платежів MasterPass

Оплачувати за природний газ через інтернет тепер ще простіше. Користувачі Особистих кабінетів на сайті 104.ua отримали можливість здійснювати оплату за газ із онлайн-гаманця MasterPass

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...