З компроматом боротися дуже важко

Ігор Шурма, народний депутат, фракція СДПУ(о): “Боротися з компроматом можна, але це зовсім не значить, що можна досягти кінцевого результату”

З наближенням виборів українське суспільство в черговий раз зіткнеться із застосуванням компромату. На жаль, політика - дуже брудна справа. Хоча від самого початку потрібно розставити акценти: що ми розуміємо під компроматом. Якщо це є оприлюднення правдивих даних, які стають відомі суспільству, то це одна справа. Якщо неправда озвучується, тоді це абсолютно інший момент. Мені здається, що оприлюднення інформації в однобічному режимі суспільство досить часто не сприймає. Воно боляче потребує правди. Пам’ятаєте, кілька років тому звинувачували Віктора Ющенка у використанні коштів банків для навчання власних дітей? Тоді суспільство відкинуло таку інформацію. Але суспільство нині гостро зреагувало на земельні скандали.

Переконаний: є речі компроматні, а є речі для вияснення обставин. Якщо ти не даєш підстав, то скільки би на тебе компромату не вилили, це буде мати зворотній зв’язок. Час грубого піару і компромату відійшов.

Неодноразово і сам був об’єктом компроматної війни. Так, не так давно один із народних депутатів заявив, що я є власником підпільного борделю. У мене довга історія спілкування з цим депутатом, тому не здивувався такій заяві. Цей депутат двічі програв мені суд. Двічі суд вимагав від нього принести вибачення за образу честі і гідності. Однак цього він не зробив. А пішов далі – оприлюднив інформацію про мою нібито причетність до приватного борделю. За мету ставилась наступна ціль: нанести удар в спину. У мене немає бізнесу. Зачепити з політичних моментів неможливо. Тоді вирішили дискредитувати так, як це робили в 60-х роках в Америці. Тобто секс-скандали. Вся інформація проти мене була розміщена в Інтернеті, яка висить і по сьогоднішній день.

Це груба, брудна компанія, і з нею боротися фактично неможливо. З цього приводу я не став подавати до суду. Мене попередили, що судове засідання набере ще більшого розголосу. По аналогії, в Штатах звинувачені в аморальній поведінці подавали в суд. А їм на суді підставляли людей, що дали брехливі покази. У моєму прикладі депутат, який розповсюдив проти мене неправдиву інформацію, спокійно міг привести в суд дівчат, якi могли дати брехливі покази проти мене

Дуже багато компромату використовувалось і використовується проти нашого партійного лідера Віктора Медведчука. Я питав у нього: Вікторе, а чому ти не подаєш до суду? А він відповідав: ти виграв суди, а перед тобою навіть не вибачилися.

Дійсно, досить часто люди насипали брехні як горох з мішка. А в суд прийшли - документів нема. Тоді про що говорити? Боротися з компроматом можна, але це зовсім не значить, що можна досягти кінцевого результату. Адже виступити на телебаченні і попросити вибачення, це ж через гординю треба переступити! А не кожен може зробити такий сміливий крок...

Найчастіше компромат використовують проти своїх опонентів. Але виникає питання: чи витримується межа? На жаль, не завжди. Якщо говорити про себе, то застосування якихось компроматних речей для мене нижче людської гідності. Тому я ніколи не намагаюсь переступати через це. Я прожив на Львівщині, i депутатів з правого флангу усіх знаю. І міг би багато цікавого розповісти про їхнє приватне чи бізнесове життя. Адже я був у витоках формування Руху. Багато чого знаю. Мої знання могли лягти в доказову базу компромату. Але я не роблю цього. Жити в українському суспільстві і не жити добром, а жити лише злом – це нічого не дає. Я цього не хочу.

Хоча є один момент. Коли людина планку моралі підносить на високий щабель. Вимагає від інших, щоб цю планку здолали, а сама не відповідає, тоді про що ми говоримо? Тобто стандарти до себе і до інших абсолютно різні. А це теж неприпустимо.