Третина українських підприємств позапланово зменшила найм працівників, ще чверть зупинила його - опитування

Третина українських підприємств позапланово зменшила найм працівників, ще чверть зупинила його - опитування
Фото: Depositphotos

34,1% українських підприємств позапланово зменшила після початку війни обсяги набору персоналу, а ще 26,2% взагалі зупинили його до кінця поточного року. При цьому лише 9,9% роботодавців повідомили, що позапланово збільшують найм, а решта 29,8% компаній свої плани не змінили.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це свідчать дані опитування 721 компанії, проведеного наприкінці червня аналітиками кадрового порталу robota.ua. Серед них 27,5% складають представники великого бізнесу, 30,1% - середнього, 27,5% - малого, 14,9% - мікробізнесу.

Загалом 58,9% компаній повідомили, що чисельність їх співробітників зменшилася після початку війни, а 28,8% - що вона залишилася такою самою. Лише 12,3% опитаний заявили про збільшення штату.

Позапланово набирають персонал компанії зі сфер IT, будівництва, HR і АПК. Призупинили ж набір до кінця року або ж скорочують його бізнеси переважно з банківської сфери, рітейлу, виробництва, маркетингу та сфери розваг.

За висновками дослідження, кількість працівників найбільше зменшилась у сферах логістики й транспорту, медицини й фармацевтики, туризму та готельно-ресторанного бізнесу, маркетингу, реклами й PR, а також у торгівлі (як роздрібній, так і гуртовій).

Найчастіше скороченню підлягали ролі, пов’язані з функцією підтримки клієнтів, та лінійний персонал. У robota.ua вказують, що з високою ймовірністю так відбувається тому, що масштаби бізнесу зменшуються через скорочення попиту з боку населення.

Зазначимо, що наразі серед роботодавців України збільшується попит саме на робітничі професії. Зокрема, за даними порталу grc.ua, таких вакансій в червні стало більше на 20%, ніж у травні, а найчастіше роботодавці шукають монтажників, вантажників та пакувальників.

Джерело фото: ua.depositphotos.com