• Главная
  • Бизнес
01 февраля 2018 в 10:12

Заборгованість держбюджету перед "Закарпатгаз Збутом" перевищила 525 млн грн

Станом на початок року бюджетна заборгованість перед ТОВ "Закарпатгаз Збут" з фінансування пільг та субсидій, нарахованих побутовим споживачам сягнула позначки 525,4 млн. грн.

Заборгованість держбюджету перед "Закарпатгаз Збутом" перевищила 525 млн грн Заборгованість держбюджету перед "Закарпатгаз Збутом" перевищила 525 млн грн

Борг бюджету сформувався через існуючу до цього часу систему клірингових міжбюджетних розрахунків з компенсації пільг та адресної державної допомоги — субсидії.

Варто зазначити: з 1 січня 2018 року в Україні набув чинності перший етап монетизації субсидій. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом міністрів 8 листопада 2017 року. Постанова пропонує новий механізм виділення коштів субвенції з держбюджету міським бюджетам на надання пільг та житлових субсидій побутовим споживачам природного газу та інших житлово-комунальних послуг.

Подпишитесь на канал DELO.UA

"Є певні позитивні зрушення на законодавчому рівні, які сьогодні є першим етапом на шляху до монетизації пільг та субсидій на рівні домогосподарств, адже в Україні вже давно назріла необхідність переходу від застарілої та неефективної моделі надання субсидій до їх монетизації", — коментує директор ТОВ "Закарпатгаз Збут" Вікторія Томинець.

В 2017 році кількість клієнтів "Закарпатгаз Збуту", яким державою було  надано пільги та субсидії становила майже 130 тис. осіб. На цю категорію споживачів довелося 60% поставок газу, здійснених постачальником впродовж року. Однак, станом на 1 січня цього року так і залишаються не профінансованими понад півмільярда гривень, через що компанія немає можливості своєчасно розрахуватися з постачальником — НАК "Нафтогаз України".

Загрузка...
Новое видео
Как запитчить инвестора? Василий Хмельницкий на U Tomorrow Summit. Аллея стартапов и инвестиции
Загрузка...