У Росії порахували прямі збитки фінансового сектора від санкцій

У Росії порахували прямі збитки фінансового сектора від санкцій

Згідно з внутрішнім документом Міністерства фінансів РФ, фінансовий сектор Росії зазнав сотень мільярдів доларів "прямих збитків" від масштабних санкцій, запроваджених західними країнами через вторгнення російської армії в Україну.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Bloomberg.

Оцінка, яка включає значні удари по фондовому ринку, банківському капіталу, а також 300 мільярдів доларів валютних резервів, заморожених санкціями, була включена до презентації для зустрічі високого рівня офіційних осіб.

У презентації також описується збиток, завданий фінансовій інфраструктурі, включаючи 80% активів банківського сектора, які потрапили під санкції, відключення служби обміну фінансовими повідомленнями Swift і втрату доступу до ключового обладнання та програмного забезпечення. 

Зазначається, що інструменти, зокрема – деривативи, хеджування, єврооблігації та первинні публічні пропозиції, – "практично зникли".

Крім того, російський еталонний фондовий індекс MOEX зараз знизився приблизно на 20% з моменту вторгнення, порівняно з 33% на мінімумах у липні. Банк Росії призупинив оприлюднення даних про капітал банків, унеможлививши оновлення цих розрахунків. 

У звіті не наводиться загальна оцінка падіння економіки від санкцій, який зосереджується на фінансовій системі та не розглядає вплив на економіку в цілому. 

Bloomberg зазначає, що лідер країни-агресора РФ Володимир Путін заявив офіційним особам у телевізійних коментарях у понеділок, що "Росія впевнено справляється із зовнішнім тиском", а економіка "стабілізується та прямує до траєкторії зростання". 

Але видання підкреслює, санкції матимуть ширший економічний вплив і  вже підштовхнули Росію до рецесії, яка, ймовірно, триватиме й наступного року. 

Нагадаємо, енергетичні доходи Росії скоротилися в серпні до найнижчого рівня за рік, оскільки західні санкції проти України спонукали Кремль продавати нафту за зниженими цінами та скорочувати поставки газу до Європи.