У російському Сбєрбанку виколупують чіпи зі старих банківських карток і вставляють у нові

У російському Сбєрбанку виколупують чіпи зі старих банківських карток і вставляють у нові

У зв'язку з відсутністю поставок нових чіпів та західними санкціями в Сбєрбанку країни-агресора РФ вигадали “геніальне рішення” - діставати чіпи зі старих неактивованих карт та вставляти у нові. Цю операцію назвали "реімплантацією".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це розповіла виконавчий директор, голова відділу кібербезпеки Сбєрбанку Ольга Маклашина під час конференції Paymentsecurity, повідомляє DW.

Топ-менеджер банку пояснила, що таке рішення було ухвалено на тлі дефіциту нових чіпів. За її словами, Сбєрбанк здебільшого працював з європейськими виробниками таких технологій, але зараз "спостерігаються складнощі" з логістикою з Європи.

Крім того, зазначила Маклашина, на тлі відходу з російського ринку міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard з'явився підвищений попит на випуск нових карток "Мир".

"Чипов стало мало, коштувати стало дорого, відповідно, наші колеги з центру емісії придумали рішення, близьке до геніального, - реімплантація чіпів банківських карток. Тобто ми почали виколупувати чіпи з карток і вставляти їх у нові карти", - сказала Маклашина на конференції .

Вона уточнила, що "реімплантації" чіпів зазнають лише неактивовані карти, які клієнти замовили, але не прийшли за ними. При цьому дані з таких чіпів у процесі переустановки видаляються.

За даними Маклашиної, всього за місяць у Сбєрбанку накопичується 375 тисяч неактивованих карток. При цьому купівля одного нового чіпа обійшлася б банку 5 євро, а "реімплантанція" для однієї картки коштує лише 1,3 євро. Процес перевстановлення чіпів дозволив компанії заощадити мільярд, повідомила топ-менеджер.

Нагадаємо, Євросоюз з 14 червня відключив найбільший російський банк Сбєрбанк, а також Россільгоспбанк та Московський кредитний банк від міжбанківської системи SWIFT у рамках шостого пакету санкцій проти Росії за агресію проти України.