В школах Запорізькій області паралельно живуть окупанти та навчаються діти - Генштаб ЗСУ

В школах Запорізькій області паралельно живуть окупанти та навчаються діти - Генштаб ЗСУ
Школа в Орлянському. Фото: Wikimapia

В Генеральному штабі Збройних сил України заявляють про виявлення гуртожитку окупаційних військ в будівлі школи в селі Орлянське Запорізької області та кажуть, що це є типовою картиною в регіоні. Про це йдеться в повідомленні Генштабу.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"У будівлі школи населеного пункту Орлянське Запорізької області на першому поверсі проживає близько 70 окупантів, в той час коли на другому поверсі навчаються діти, в тому числі першокласники, а у подвір’ї школи розміщена військова техніка противника", - сказано в ньому.

Зазначається, що саме тому російські загарбники так наполегливо намагались розпочати навчальний рік на окупованих територіях.

"Навчальний процес розпочався з 1 вересня і подібна ситуація у більшості шкіл та дитячих садочках області. Ворог цинічно використовує наших дітей для прикриття", - підкреслюють в Генштабі.

Разом з тим, там вказують, що попри намагання окупантів та їх поплічників, значна частина навчальних закладів так і не розпочала роботу в очному форматі. Як ідеться в повідомленні, "не спрацювали" і організовані колаборантами пропагандистські заходи з нагоди Дня знань за участі російських посадовців.

Нагадаємо при цьому, що розташування військових самих, зокрема, у школах ЗСУ раніше стало темою скандалу в українському суспільстві через відповідний звіт міжнародної організації Amnesty International, який отримав дуже жорстку реакцію української влади.