НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,65

41,55

EUR

45,35

45,15

"Укргідроенерго" уклало контракт на захист Дніпровської ГЕС за 197,9 млн грн

"Укргідроенерго" уклало контракт на захист Дніпровської ГЕС за 197,9 млн грн
Фото: tykyiv

ПрАТ “Укргідроенерго” 29 липня підписало угоду з ПрАТ “Укргідропроект” на проведення проектних робіт для Дніпровської ГЕС на суму 197,90 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі “Прозорро”, пише видання “Наші гроші”

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що до кінця 2025 року має бути завершено проектування споруди для захисту будівлі ГЕС-2 Дніпровської ГЕС філії "Дніпровська ГЕС".

Цікаво, що закупівля була проведена без торгів з обґрунтуванням "Українська Визвольна Війна", і текст договору не був оприлюднений.

Нагадаємо, російська окупаційна армія 22 березня атакувала найбільшу ГЕС в Україні - ДніпроГЕС.  У Дніпровську ГЕС поцілили 8 ракет, ураження дуже значні. Було два прямих влучання — в ГЕС-1 і ГЕС-2.

Як зазначає видання, Харківське ПрАТ "Укргідропроект" очолює Вадим Крайник, а власником є Саркіс Симов’ян. Симов’ян, колишній президент банку "Грант", який був причетний до скандалу з шахрайством у 2016 році, продовжує залишатися серед його засновників. Національний банк встановив, що з рахунків клієнтів банку були незаконно зняті 172 мільйонів гривень.

Водночас, згідно з даними системи YouControl, "Укргідропроект" належить родині Симов’ян, більшість компаній якої займаються нерухомістю. Родина також володіє проектно-інжиніринговим комплексом "Грант" та кількома охоронними компаніями. З 2016 року фірма отримала підрядів на 2,04 мільярдів гривень, з яких 1,94 мільярда гривень були видані "Укргідроенерго".

Цього літа "Укргідроенерго" також замовило облаштування протидронового захисту для інших станцій на суму 688,16 мільйонів гривень. Як зазначили у виданні, усі ці контракти укладено без тендерів, а кошториси не були оприлюднені.