«Наша Україна» піде в опозицію

Борис Беспалий, «Наша Україна»: «Партія регіонів може віддати всі посади в Кабміні соціалістам чи комуністам, але все одно всі вони будуть як слухняні маріонетки виконувати вимоги «регіоналів»

Обрання спікером Мороза, створення коаліції у складі Партії регіонів, Соцпартії та комуністів — це один з негативних для нас сценаріїв, але не сенсаційний. Наразі наша фракція не збирається змінювати свою стратегію.

Дуже прикро, що один з наших партнерів виявився дуже слабкою ланкою в коаліції. Не менш прикро, що «помаранчеві» після блискучої перемоги на президентських виборах не набрали достатню кількість парламентських мандатів для того, щоб утворити більшість без Мороза. Тут я з сумом можу констатувати, що однією з причин цього стало те, що «Нашу Україну» просто оббрехали, в тому числі й наші друзі з Майдану. Тепер всі бачать, що вони нас оббрехали, але мандатів це нам вже не поверне. А інакше б «Наша Україна» та БЮТ удвох утворили б нормальну коаліцію.

Зараз «Нашій Україні» немає що міняти з стратегічної точки зору, адже в нас є програма президента. Тепер просто змінюються засоби. Коли був антинародний режим Кучми, то тоді потрібна була загальнонаціональна опозиція. Сьогодні ж в нас є диверсифікована влада. Може цілком вийти так, що «Наша Україна» та Блок Юлії Тимошенко будуть в опозиції у Верховній Раді, але не в державі, адже є ще президент, є ще місцева влада, де домінують представники цих двох політичних сил. Для демократії це цілком нормально, і ми спокійно ставимося до можливості перебування в парламентській опозиції. Зараз ходить багато пліток про те, що Партія регіонів закликає нас до участі в широкій коаліції. «Наша Україна» на плітках ніколи не будувала свою позицію. Ніяких офіційних пропозицій від Партії регіонів ми не отримували. Офіційно ми вели переговорний процес тільки з Блоком Юлії Тимошенко та СПУ, а також були консультації з Партією регіонів в форматі влада — опозиція. Це були консультації не про спільний уряд, а про те, що і влада, і опозиція мають співіснувати. Зараз таких консультацій повно і це нікого не дивує, але про коаліцію з «регіоналами» мова не йде.

В такій ситуації не слід шукати, хто найбільше здобув, а потрібно констатувати, що найбільше програла Україна. Мені здається, що те, що ми бачимо в парламенті — це звичайно ж не коаліція. Там є Партія регіонів з двома придатками. Зараз Партія регіонів може віддати всі посади в кабміні соціалістам чи комуністам, але все одно всі вони будуть як слухняні маріонетки виконувати вимоги регіоналів. Така влада у Партії регіонів є за рахунок повного домінуючого пакту голосів, а також через те, що її так звані союзники тепер не мають практично ніякої електоральної підтримки.