Дороги в Україні й надалі фінансуватимуться: в уряді назвали основні джерела коштів

Сергій Марченко
Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: пресслужба відомства

Наступного року всі надходження з державного дорожнього фонду буде спрямовано на потреби оборони. Однак дорожня галузь продовжить отримувати фінансування.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, передає пресслужба Мінфіну.

Він зазначив, що на оборону з дорожнього фонду перенаправлять 94,7 млрд гривень. Цей ресурс буде сформовано за рахунок акцизів з авто та пального, а також інших платежів, з яких фінансувалося будівництво та ремонт доріг.

Що стосується фінансування дорожньої галузі на 2024 рік, то воно здійснюватиметься таким чином:

  • для забезпечення невідкладних заходів, пов’язаних із утриманням доріг взимку, використовуватимуться залишки коштів із державного дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року, які не  були витрачені в попередні бюджетні періоди (2021-2023 роки);
  • на дороги, які є необхідними для військових потреб, кошти надійдуть із резервного фонду уряду України;
  • будівництво та ремонт доріг відбуватиметься в рамках проєктів, які фінансуються міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн-партнерів.

Ремонт доріг: скільки грошей виділили цьогоріч?

Згідно з постановою уряду, ухваленою в березні 2023 року, фінансування держпрограми з розвитку автомобільних доріг державного значення в поточному році було передбачено на рівні 58,8 млрд гривень, що в 1,7 раза менше порівняно з 2022-м.

При цьому фінансування за рахунок коштів Дорожнього фонду становило 45,9 млрд грн проти 57,9 млрд грн роком раніше.

Фінансування за рахунок міжнародних організацій збільшилося в 2,1 раза – з 5,3 млрд грн до 11,3 млрд гривень, а за рахунок інших джерел, таких як кошти інвесторів, зменшилося в 25 разів – з 38,9 млрд грн до 1,5 млрд гривень.

У жовтні Кабмін погодився з пропозицією Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури щодо використання 2 млрд грн, які залишилися в спеціальному фонді держбюджету, на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг.