Єврокомісія хоче надати Україні 3 млрд євро допомоги у вигляді грантів

Єврокомісія хоче надати Україні 3 млрд євро допомоги у вигляді грантів
Фото: depositphotos

Новий проект пропозиції Європейської комісії передбачає надання Україні фінансової допомоги в розмірі 8 млрд євро шляхом поєднання грантів і позик.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє POLITICO. 

Новий проект пропозиції з’явився після того, як Німеччина відмовилася надати гарантії щодо кредитів Україні на суму до 9 млрд євро. Берлін стверджував, що гранти краще підходять для допомоги Києву, який і так має великі борги, і вказав на свій власний двосторонній грант у 1 млрд євро.

ЄС планує розділи 8 млрд євро допомоги на дві частини. Першу – кредитну, яка складає 5 млрд євро довгострокового використання, а другу – грантову, в яку притягнуть інші 3 млрд євро.

Поки що немає термінів, Комісія прагне отримати схвалення Європейського парламенту та країн ЄС у вересні, щоб виплати могли початися в жовтні. 

Питання допомоги стало напруженим, і президент України Володимир Зеленський критикував ЄС за затримку. 

Ще в травні лідери ЄС пообіцяли надати Києву до 9 млрд євро макрофінансової допомоги. Але поки що Комісія змогла виділити лише 1 млрд євро позик, забезпечених бюджетом ЄС.

З моменту вторгнення Росії Київ має дефіцит бюджету в розмірі близько  $5 млрд на місяць. Вона звернулася за допомогою до міжнародних донорів, щоб покрити основні витрати, такі як пенсії та зарплати в державному секторі, або ризикувати фінансовим крахом.

Проблеми для Комісії полягають у тому, як профінансувати 70% гарантію, необхідну для залучення коштів на ринках, оскільки її власний бюджет виснажений. Раніше речник Комісії заявив, що вона намагається знайти "достатні гарантії за межами бюджету ЄС".

Нагадаємо, що ЄС надав Україні у повному обсязі перший транш у розмірі 1 мільярду євро.