Рада Європи схвалила виділення Україні траншу на 5 млрд євро

Рада Європи схвалила виділення Україні траншу на 5 млрд євро

Рада Європи схвалила виділення Україні траншу на 5 млрд євро у вигляді довгострокових кредитів на пільгових умовах. Про це сказано в повідомленні на сайті Ради Європи.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"9 вересня міністри фінансів ЄС погодили заяву на підтримку цієї додаткової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро на неформальному засіданні Ради Ecofin у Празі. Сьогодні ця додаткова допомога була офіційно ухвалена після того, як необхідні формальні кроки були виконані лише за 11 днів", - сказано в повідомленні.

Згідно з ним, ця фінансова допомога доповнює іншу підтримку ЄС Україні у гуманітарній, митній та оборонній сферах, а також у сфері розвитку.

Цю макрофінансову допомогу у розмірі 5 мільярдів євро буде надано Україні у вигляді довгострокових кредитів на дуже пільгових умовах. Це є другим етапом реалізації запланованої повної виключної макрофінансової допомоги ЄС Україні на суму до 9 млрд євро, оголошеної Європейською комісією у повідомленні від 18 травня 2022 року та схваленої Європейською радою 23-24 червня. 2022.

Крім того, ухвалене рішення надає бюджету ЄС кошти для покриття ризику збитків за цими додатковими кредитами, а також кредитом у розмірі 1 млрд євро, прийнятим 12 липня 2022 року. Останній був повністю освоєний двома траншами 1 та 2 серпня 2022 р.

"За цим рішенням має бути швидке прийняття подальшого рішення, що реалізує третій етап запланованої повної макрофінансової допомоги Союзу на додаткову суму до 3 мільярдів євро, як тільки буде визначено структуру цієї допомоги", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, Європейська комісія 7 вересня схвалила виділення Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги.

Всі країни-члени Європейського союзу, крім Угорщини, 2 вересня на робочому рівніпогодилися фінансово гарантувати ще 5 мільярдів євромакрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України.