Медзакладам в Україні передали понад 400 терміналів Starlink, — МОЗ

Медзакладам в Україні передали понад 400 терміналів Starlink, — МОЗ

Станом на початок листопада в Україні заклади охорони здоров'я отримали понад 400 терміналів супутникового зв'язку Starlink для безперебійного доступу до інтернету. Про це 4 листопада в ефірі телемарафону повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Ми вже маємо понад 400 Starlink, вони передані до працюючих закладів охорони здоров'я. В першу чергу термінали передають прифронтовим закладам охорони здоров'я, для того, щоб вони могли працювати і з електронною системою охорони здоров'я і плюс мали доступ до інтернету", - розповів Ляшко.

Він зазначив, що на сьогодні 100% медустанов, які надають стаціонарну допомогу, забезпечені дизельними генераторами на випадок перебоїв із електроенергією.

З'ясувалося, що ще до повномасштабного вторгнення всі медзаклали отримали альтернативні джерела енергії (наприклад, генератори). Це було передбачено в одному з етапів медичної реформи.

Нагадаємо, що раніше компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до Міноборони США з проханням узяти на себе оплату послуг супутникового інтернет-зв’язку в Україні, який забезпечується терміналами Starlink, переданими як допомога нашій країні.

Але згодом Маск заявив, що продовжить безкоштовно забезпечувати супутниковий зв’язок Starlink через деякі термінали в Україні. При цьому в листопаді стало відомо, що з кінця жовтня у українських військових перестали працювати близько 130 терміналів Starlink. Причина - відсутність фінансування.