МОЗ спростувало інформацію про запровадження в Україні карантину через спалах гепатиту А

МОЗ
Фото: пресслужба МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я України спростували фейк про впровадження в Україні карантинних обмежень через спалах гепатиту А в різних областях.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба МОЗ. 

Гепатит А постійно реєструється на території України

У відомстві зауважують, що у мережі шириться інформація щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А.

Як підкреслили у МОЗ, ці дані не відповідають дійсності і є черговою ворожою ІПСО. 

"В разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах", - наголосили у МОЗ.

Там додали, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А, а за  9 місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання.

"Гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий", - зазначили у міністерстві.

У МОЗ повідомили, що станом на 2 листопада спалах захворювання зафіксували лише на Вінниччині. В області тривають протиепідемічні заходи.

Гепатит А на Івано-Франківщині

Як повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, у регіоні спалаху гепатиту А немає, а зареєстровані випадки є поодинокими та не мають спільного епідеміологічного звʼязку. 

"За останню добу соціальними мережами поширилась різна інформація з цього приводу. Наразі на стаціонарному лікуванні з таким діагнозом перебувають 8 людей, серед них – 3 дітей. Їхній стан – середньої тяжкості", зауважила Онищук.

Вона додала, що за інформацією Департаменту охорони здоров'я  Івано-Франківської ОДА, люди почали хворіти ще з середини жовтня. 

"Усі вище згадані випадки – поодинокі і наразі не встановлено між ними зв’язку. Тож про спалах не йдеться. Ситуація контрольована. Варто зазначити, що випадки захворюваності на гепатит А траплялися протягом року", – підкреслила Онищук.

Нагадаємо, у Вінницькій області оголосили про надзвичайну ситуацію через спалах гепатиту А та посилили протиепідемічні заходи, щоб зупинити поширення хвороби.

Що таке гепатит A

Гепатит A — це вірусна інфекція, яка вражає печінку. У цієї хвороби фекально-оральний механізм передачі.

Фактори передачі — вода, їжа, брудні руки, особисті речі. Хвороба з фекально-оральним механізмом передачі перетікає у будь-яке гостре кишкове захворювання. Тому слід дотримуватися елементарних гігієнічних вимог — мити руки після відвідування вбиралень та громадських місць, а також не пити воду незрозумілого походження.

Інкубаційний період гепатиту A триває до 28 днів. Але він може тривати й три місяці — залежить від заразності пацієнта.

Найбільше ця хвороба небезпечна тим, що після одужання людина до кінця життя є носієм антигену гепатиту А. 

Симптоми гепатиту A

Серед найпоширеніших симптомів хвороби такі:

  • слабкість;
  • підвищена температура;
  • діарея;
  • блювота;
  • жовтяниця.