ФДМ отримав в управління конфісковані заводи виробника газобетону "Аерок"

Фото: ФДМ
Фото: ФДМ

Фонд державного майна 2 листопада зареєстрував у державній власності та отримав в управління компанію "Аерок", яка раніше через "Групу ЛСР" (Росія) належала підсанкційному російському олігарху Андрію Молчанову. Про це йдеться у повідомленні фонду.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

"Аерок" є виробником газобетонних блоків, що використовуються для будівництва житлових та промислових об’єктів. Компанія має два заводи в Київській області (Обухів і Березань). На завершальній стадії знаходиться будівництво третього підприємства у Стрию (Львівська область). Виробництво було зупинено у липні 2022 року.

Підприємство є об'єктом великої приватизації, яка планується в 2024 році. Серед першочергових кроків до продажу активу ФДМ називає проведення повної інвентаризації, поновлення виробництва та вжиття заходів з покращення інвестиційної привабливості.

"Менеджмент "Аероку" має реалізувати дорожню карту з відновлення роботи заводів. Ми повинні запропонувати потенційним інвесторам ефективно працююче підприємство. Ми прагнемо забезпечити, щоб колишні російські активи, такі як "Аерок", працювали на українську економіку", – зазначив під час візиту до компанії виконуючий обов'язки голови ФДМ Олександр Федоришин.

Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд у серпні стягнув в дохід держави належні Молчанову активи, задовольнивши відповідний позов Міністерства юстиції. Йшлося про статутний капітал товариства сумою 437,5 мільйона гривень, 24 обʼєкти майна на Київщині та Львівщині, грошові кошти на рахунках, а також вилучену готову продукцію.

Підставою для націоналізації стали матеріали кримінального провадження за статтями про фінансування дій з метою повалення конституційного ладу та зміни меж України, а також виправдовування, визнання правомірною чи заперечення збройної агресії РФ проти України.

За даними слідства, "Група ЛСР" сприяє веденню Росією агресивної війни, сплачуючи податки і збори до державного бюджету РФ у значних обсягах, а також бере активну участь в іпотечних програмах із забезпечення житлом учасників збройної агресії, інвестує в будівництво житла для російських військовослужбовців.