ФГВФЛ виставив на продаж кредит Сбербанку черкаському "Азоту" із самим комбінатом у заставі

ФГВФЛ виставив на продаж кредит Сбербанку черкаському "Азоту" із самим комбінатом у заставі
Фото: сайт черкаського "Азоту"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на аукціон в системі "Prozorro.Продажі" 30 січня права вимоги за кредитом юридичної особи, у забезпечення за яким, зокрема, передано хімічний комбінат "Азот" (Черкаси) та залишки природного газу у підземних сховищах газотранспортної системи.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як ідеться у повідомленні фонду, актив перебуває на балансі Міжнародного резервного банку (колишнього Сбербанку), який наразі знаходиться в стадії ліквідації, і на продаж виставляється уперше.

До складу лоту №G16N021956 входять права вимоги за кредитом "Азоту", який є одним з найбільших хімічних підприємств України. Він розташований на вулиці Героїв Холодного Яру (колишній Першотравневій) на околиці міста.

У заставі за вказаним кредитом, зокрема, знаходяться понад 10 тисяч основних засобів, а саме - виробниче обладнання, трубопроводи, міжцехові комунікації, кабельні розводки, компресори, кабельні комунікації, холодильник регенерації та інше.

Також у заставу передано, власне, комплекси будівель і споруд цехів загальною площею понад 130 тисяч квадратних метрів, майже 29 га землі, зокрема з цільовим призначенням "землі промисловості"; а також залишки природного газу у кількості понад 36,3 мільйона кубометрів.

На початок грудня 2022 року заборгованість за виставленим на продаж кредитом сягнула 1,9 мільярда гривень. Ця ж сума є початковою ціною реалізації лоту.

Торги пройдуть за англійською моделлю аукціону, участь у них можуть взяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім пов'язаних з державою-агресором Росією, а також позичальника та поручителів.

Нагадаємо також, що на торги 30 січня також уперше виставлено кредит екс-Сбербанку із заставою у вигляді торговельно-розважального центру "Караван" у Дніпрі: стартова ціна лоту складає понад 555 мільйонів гривень.