Росія відновила експорт діамантів попри санкції

Росія відновила експорт діамантів попри санкції
Росія знайшла спосіб продавати діаманти за кордон

Країна-агресор РФ знайшла спосіб уникати санкції, накладені на збут її діамантів, заробляючи щомісяця сотні мільйонів доларів. Відповідні угоди переважно проходять через індійські банки.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначає видання, паніка, що охопила цього року світ діамантів, починає вщухати, а російський видобувний гігант “Алроса” непублічно відновив експорт до майже довоєнного рівня.

Повідомляється, що на частку російської компанії "Алроса" припадає близько третини світових поставок алмазної сировини. І після введення західних санкцій на імпорт різко піднялися ціни на дрібні та дешевші діаманти.

Компанія “Алроса” фактично належить державі: федеральний уряд володіє 33% акцій, ще 25% має місцева влада.

Купівля російських діамантів переважно відбувається через індійські банки, так як Індія є найбільшим центром обробки і ограновування дорогоцінних каменів. При цьому джерела видання відзначають, що європейські клієнти також купують ці алмази.

“Алроса” продає діаманти покупцям в Індії та Європі переважно в обмін на рупії.

Попри те, що ці фінансові операції не порушують санкції чи законодавство, для уникнення репутаційних ризиків їх намагаються не розголошувати.

“Угоди укладаються тихо - навіть за стандартами відомої своєю закритістю діамантової індустрії - і “Алроса” припинила публікувати інформацію про продажі чи фінансові показники”, - пише Bloomberg.

За інформацією видання, російська компанія щомісяця продає діамантів на понад 250 млн дол, що всього на 20-30% менше, ніж довоєнні обсяги продажу, й контролює третину світового ринку необроблених діамантів.

Зазначимо, у рамках сьомого пакету санкцій проти країни-агресора Росії, ЕС наклав часткове ембарго на золото. Згідно нього, російське золото в Європі заборонять (крім ювелірних виробів), але це скоріше символічний крок, оскільки ЄС все одно зараз не купує зливки у Росії.