НБУ курс:

USD

41,51

--0,02

EUR

45,23

+0,23

Готівковий курс:

USD

41,60

41,49

EUR

45,41

45,20

Відновлення медичної інфраструктури України після війни оцінюється у $19,4 млрд

Відновлення медичної інфраструктури України після війни оцінюється у $19,4 млрд
Від початку війни РФ пошкодила та зруйнувала 2,28 тис. медичних закладів.

Згідно з дослідженням “Четверта швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення” (RDNA4), яке провели Світовий банк та Єврокомісія оцінка відновлення української системи охорони здоров'я становить $19,4 млрд.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це інформує голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Шкода від війни для медзакладів 

За даними МОЗ, від початку війни росіяни пошкодили та зруйнували 2,28 тис. медичних закладів (1,9 тис. – пошкоджено, 301 – зруйновано).

Згідно з оцінкою RDNA3, загальні потреби галузі у відновленні та реконструкції протягом 10 років складають $19,4 млрд. У порівнянні з минулорічною оцінкою, загальні втрати сектора охорони здоров’я зросли на 8,9%, кількість пошкоджених медичних закладів збільшилася на 36,7%, а аптек – на 2,2%.

Про стратегію відновлення

Для ефективного відновлення медичної інфраструктури було ухвалено два стратегічних документи:

  • Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. 
  • План післявоєнного відновлення сфери охорони здоров’я України.

Стратегія передбачає два основні напрямки: забезпечення стійкості системи в умовах війни та відбудова медичних закладів.

План відновлення базується на принципі Build Back Better, що означає не просто ремонт будівель, а їх повну реконструкцію з урахуванням найкращих світових стандартів та оснащення сучасним обладнанням.

Зазначається, що наразі вдалося повністю відновити 594 медичних заклади, ще 370 – частково. Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні об’єкти.

Нагадаємо, за розрахунками Світового банку, прямі збитки в агросекторі склали – 11,2 млрд доларів. Окремим пунктом, 700 млн доларів — затрати на зрошення та водні ресурси.