Байден призначив спецпредставницю з економічного відновлення України

Пенні Прітцкер
Cпеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Прітцкер. Фото: пресслужба Білого дому

Президент США Джо Байден призначив Пенні Пріцкер на посаду спеціальної представниці Штатів із питань економічного відновлення України. Відповідну заяву Байдена опублікувала пресслужба Білого дому.

Побудуйте ефективну HR-стратегію вашого бізнесу HR Wisdom Summit від Delo.ua та Ekonomika+
17 липня HR-лідери OLX Робота, Shell, ArcelorMittal та ще понад 30 великих компаній поділяться найкращими практиками адаптації ветеранів у робоче середовище, підтримання ментального здоров’я команди, наймання в умовах кадрового голоду та використання інновацій в HR
Забронювати участь

За словами Байдена, Прітцкер керуватиме зусиллями США, щоб допомогти відновити українську економіку.

"Це включає мобілізацію державних і приватних інвестицій, формування пріоритетів донорів і роботу з відкриття експортних ринків і підприємств, закритих внаслідок жорстоких нападів і руйнувань Росії. Спеціальна представниця Прітцкер також працюватиме з іншими міжнародними партнерами України, в тому числі через координаційну платформу G7, щоб забезпечити взаємодоповнюваність та взаємопідсилення міжнародних зусиль", – висловився очільник США.

Також Байден зазначив, що діяльність Прітцкер буде спрямована й на заохочення міжнародних партнерів, щоб ті продовжували збільшувати свою підтримку для потреб України у відновленні економіки.

Крім того, вона допоможе українському уряду здійснити реформи, необхідні для зміцнення економіки.

Пенні Прітцкер: що відомо про чиновницю

За даними Forbes, Пенні Прітцкер є, зокрема, співзасновницею технологічного венчурного фонду Inspired Capital Partners, засновницею приватної інвестиційної фірми PSP Partners, членкинею правління Microsoft. Її статки оцінюються в 3,3 млрд доларів.

У 2013-2017 роках вона обіймала посаду міністерки торгівлі США в адміністрації Барака Обами.

Як зазначають в Держдепі США, коріння сімʼї Прітцкер бере свій початок із села Великі Пріцьки на Київщині. До еміграції до США понад 100 років тому родина володіла зерносховищем.

У відомстві наголосили, що великий досвід Прітцкер у приватному секторі, робота міністеркою торгівлі й глибокий особистий зв’язок з Україною та українською діаспорою роблять її унікально кваліфікованої для виконання завдань на посаді спецпредставниці з економічного відновлення.