Британська розвідка розповіла, навіщо армія РФ розконсервовує літак радянських часів М-55

Літак М-55. Фото: wikipedia.org
Літак М-55. Фото: wikipedia.org

Країна-агресор РФ планує повернути на озброєння висотний розвідувальний літак радянських часів М-55 для того, щоб використовувати у війні з Україною.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

Зазначається, що росіяни використовували літак М-55 як дослідницьку платформу для вивчення землі. Однак нещодавно була зафіксовано, що він перевозить військову розвідувальну капсулу, розроблену для використання на російських винищувачах.

Як вважають у розвідці Британії, критичним недоліком російської стратегії є її нездатність створити адекватний потенціал розвідки, спостереження та виявлення цілей.

"Це критично важливо для своєчасного та точного переслідування цілей повітряними, морськими та наземними силами. Існує реальна можливість того, що М-55 повернеться на передову службу, щоб посилити обмежені можливості Росії у розвідці в українському небі, адже робота на великій висоті дозволяє датчикам працювати на значній відстані", - підкреслили у розвідці Британії.

Там вважають, що при цьому М-55 виконуватиме місії з відносно безпечного повітряного простору Росії.

Нагадаємо, раніше британська розвідка повідомляла, що Росія прискорила інтеграцію своїх літаків ДРЛО А-50 і зенітно-ракетних комплексів С-400 через побоювання, що незабаром Україна отримає від західних партнерів сучасні винищувачі F-16.