Єврокомісія підготувала 9-й пакет санкцій проти РФ: що до нього увійде

Єврокомісія підготувала 9-й пакет санкцій проти РФ: що до нього увійде

Єврокомісія у середу, 7 грудня, запропонувала запровадити дев’ятий пакет санкцій проти Росії.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише пресслужба ЄК.

"Росія продовжує нести Україні смерть і розруху. Вона навмисно завдає ударів по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі, намагаючись паралізувати країну на початку зими. Ми підтримуємо Україну і змушуємо Росію платити за свою жорстокість. І сьогодні ми посилюємо тиск на Росію дев’ятим пакетом санкцій", - зазначила вона.

За її словами, Єврокомісія пропонує додати до санкційного списку ще близько 200 фізичних та юридичних осіб. Серед них: військові, представники російського оборонпрому, члени Держдуми і Ради Федерації, міністри, губернатори й політики.

"Цей список охоплює ключові фігури у жорстоких і навмисних ракетних ударах Росії по мирному населенню, у викраденні українських дітей до Росії та в розкраданні української сільськогосподарської продукції", - наголосила вона.

Крім того, пропонується ввести санкції проти ще трьох російських банків, включно з повною забороною транзакцій Російського банку розвитку регіонів.

Також в рамках нового пакета санкцій пропонується ввести додаткові експортні обмеження для товарів подвійного призначення, у тому числі на певні хімічні компоненти, нервово-паралітичні речовини, електроніку та програмне забезпечення, які можуть бути використані у воєнних цілях.

"По-четверте, ми перекриємо доступ Росії до дронів і безпілотних літальних апаратів. Ми пропонуємо заборонити прямий експорт до Росії моторів для дронів, а також експорт до третіх країн, як Іран, які можуть постачати дрони Росії", - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Також пропонується заблокувати ще чотири російських телеканали в ефірі та на усіх платформах.

Ще Єврокомісія пропонує додаткові обмеження проти енергетичного й гірничо-видобувного сектору, включно з забороною інвестицій у нові видобувні потужності у Росії.

Нагадаємо, в жовтні країни ЄС погодили восьмий пакет санкцій проти РФ разом з обмеженням цін на нафту.