Європа почала знижувати обсяги військової допомоги Україні

Європа почала знижувати обсяги військової допомоги Україні

Упродовж липня шість найбільших європейські країни уперше від початку широкомасштабного вторгнення Росії не запропонували Україні нових зобов'язань щодо надання військові допомоги.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це пише американське видання Politico, посилаючись на дані Кільського інституту світової економіки, що відстежує процес військової допомоги Україні.

Крістоф Требеш - керівник групи, що займається відстеженням підтримки України, зазначив, що, за даними інституту, з кінця квітня спостерігається тенденція до зниження зобов'язань європейських країн з надання військової допомоги Україні.

Видання зазначає, що військові поставки Україні слабшають якраз у момент, коли йдеться про "вирішальний наступ" ЗСУ, і війна вступила в критичну фазу.

За липень шість найбільших країн Європи не запропонували Україні жодних нових військових зобов'язань. І це вперше від початку війни. Повного списку країн-відмовників видання не публікує, але уточнює, що серед них - Німеччина та Франція.

Видання також зазначає, що союзники минулого тижня в Копенгагені взяли зобов'язання з військової допомоги Україні на 1,5 мільярда євро. Требеш заявив, що сума "мізерна в порівнянні з тим, про що домовлялися на попередніх конференціях".

Зазначимо, авторитетні американські експерти з нацбезпеки, військові, дипломати та колишні посадовці написали відкритого листа до президента США Джо Байдена, в якому закликали негайно наростити військову допомогу Україні.