В Україну прибули перші чотири гаубиці Zuzana зі Словаччини

В Україну прибули перші чотири гаубиці Zuzana зі Словаччини

Словаччина передала Україні чотири САУ Zuzana. 13 серпня зброя прибула до місця призначення, повідомив у своєму Twitter міністр оборони Словаччини.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Словаччина допомагає захистити життя невинних українців! Раді підтвердити, що перші чотири гаубиці Zuzana знаходяться в руках українських Збройних сил й готові до розгортання для захисту від російських агресорів", — написав чиновник.

Цю ж інформацію підтвердив очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак в Telegram.

Що відомо про сучасні словацькі САУ

Zuzana оснащена 155-мм гарматою, її далекобійність – до понад 40 кілометрів. Для прикладу: це майже на 5 кілометрів перевершує російську САУ — модернізовану 2С5М "Гіацинт".

Перехід САУ з похідного положення в бойове займає менше 2 хвилин.  Zuzana обладнана сучасною автоматизованою системою управління вогнем. Установка здатна випускати снаряди по декількох різних траєкторіях, які в результаті вражають ціль одночасно.

Крім того, Словаччина має намір передати Україні свої винищувачі. Чехія з вересня допоможе країні патрулювати її повітряний простір, щоб словацька сторона могла без ризиків для своєї безпеки передати Україні МІГ-29.

Напередодні, 12 серпня, в Україну прибули з Великобританії нові системи M270 MLRS. За словами деяких військових експертів, MLRS можна назвати аналогом системи HIMARS, яка вже зарекомендувала себе на фронті.