- Категорія
- Нерухомість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Києві злетіли вгору ціни на оренду квартир, у Львові та Ужгороді - стоять на місці
Попри масовані обстріли оренда найбільше зростає у Києві, водночас у Львові та Ужгороді ціни стоять на місці.
Оренда квартир у Києві за останній місяць подорожчала на 23%, за півроку зростання склало 51,46%, за рік - понад 64%, свідчать дані аналітики маркетплейсу M2bomber.
Середня вартість оренди однокімнатної в столиці складає 15 тис. грн, двокімнатної - 25 тис. грн.
Водночас у Львові та Ужгороді вартість оренди все ще випереджає столичні позначки - там винайняти помешкання в середньому можна за 16 та 19 тисяч відповідно.
Падіння чи зростання? Як відреагувала оренда житла на масовані обстріли та відключення
Після масованого обстрілу 26 серпня в столиці оренда житла згорнула активність. На ринку позначились і відключення електроенергії, розповіла в коментарі Delo.ua голова Київської обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості Оксана Ковтун.
"Ринок оренди - чутливий до обстрілів. Кілька днів людям потрібно, щоб оговтатись. Відмінялись перегляди, переносились зустрічі. Але якщо були домовленості на фінальній стадії, угоди все ж не зривались. У нас люди - непереможні", - додала Ковтун.
У середу зранку, за її словами, заявки на перегляд почали відновлюватись. І попри ситуативне зменшення динаміки, попит на оренду на найближчі місяці залишатиметься високим, прогнозує голова відділення АФНУ. Зростатимуть і орендні ставки.
Причина зростання попиту - переїзд до столиці переселенців та бізнесів зі сходу країни та студентів.
"Серпень-вересень - завжди жваві місяці по оренді. З одного боку починається навчальний рік, студенти у Києві - вагома категорія орендарів. Окрім цього, багато компаній оновлюють контракти, переводять до столиці нових співробітників", - пояснила рієлторка.
За її словами, найбільший попит на ринку - на оренду 1-2 кімнатних квартир, як на правому, так і лівому березі столиці. Окрім того, орендарі шукають помешкання у пішій доступності до метро, а також віддають перевагу невисоким поверхам. Високий поверх розглядається лише у випадку, якщо в будинку є генератор.
"Великий попит на помешкання з сучасним ремонтом. Тому виросли також ціни на нові ЖК. Я дивлюсь по статистиці: навіть в області усе, що близько до Києва, якщо це нове житло, вартість його зростає. Квартири зі старим ремонтом оцінюються дешевше і не всі на них погоджуються навіть на огляд", - уточнила Ковтун.
Ціни на оренду квартир у Києві та інших регіонах у серпні 2024
Найпоширеніша ціна 1-кімнатної квартири у Києві, за даними M2bomber, – 15 200 грн на місяць. Діапазон цін коливається в межах 11 200 - 18 400 грн. Оренда двокімнатних квартир найчастіше коштує 25 200 грн.
Найнижчі ціни фіксують у Деснянському районі. Там за квартиру у середньому треба заплатити 12 500 грн. В інших районах вартість вища:
- Деснянський район - 12 500 грн на місяць;
- Святошинський – 14 000 грн;
- Дніпровський – 16 250 грн;
- Оболонський – 17 000 грн;
- Дарницький – 18 500 грн;
- Солом’янський – 20 500 грн;
- Голосіївський - 23 000 грн;
- Подільський - 26 000;
- Шевченківський - 26 863 грн;
- Печерський - 36 000 грн.
За даними статистики ЛУН, київські ціни на оренду житла все ще випереджають у Львові та Ужгороді. Далі за рейтингом цін - Івано-Франківськ, де однокімнатну можна винайняти за 14 тисяч гривень на місяць, а також Рівне та Полтава з ціною 13 тисяч гривень.
Водночас, заданими Асоціації фахівців з нерухомості, оренда наразі найбільше зростає у Києві, водночас у Львові та Ужгороді ціни стоять на місці.