В Україні незабаром можуть відновити роботу бренди, які призупиняли її через війну

В Україні незабаром можуть відновити роботу бренди, які призупиняли її через війну

Багато західних брендів, що залишили український ринок після початку війни, повернуться сюди ще до кінця року.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це  розповів голова Української ради торгових центрів (УРТЦ) Максим Гаврюшин.

"Крім McDonald’s, в Україні вже відкрилося багато інших брендів, які, можливо, зробили це не так гучно. На початку липня відкрився Adidas, і це залишилося поза увагою ЗМІ. Це була знакова подія зокрема й для McDonald’s", - зауважив Гаврюшин.

За його словами, не так багато брендів ще не відновили свою роботу: польські, турецькі бренди вже повернулися на ринок України.

"Фактично, серед тих, хто ще не відновив свою роботу, перебувають бренди компанії Inditex: Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, а також H&M. Це останні великі компанії, що не працюють в Україні", - розповів Гаврюшин.

Він зазначив, що основним критерієм, який гальмує повернення цих компаній на український ринок, є бюрократія.

"Для цих компаній дуже важливим є фактор безпеки своїх співробітників. Я знаю, що українські офіси дуже наполегливо звертаються до головних офісів з проханнями розпочати роботу. Адже компанії протягом майже 6 місяців не мають змоги заробляти, хоча, наскільки я знаю, зарплату працівникам виплачували", - зазначив Гаврюшин.

Він вважає, що ще цього року компанії, які ще не відкрилися, можуть  відновити свою роботу. Спочатку це стосуватиметься Києва та регіонів, де не ведуться активні бойові дії.

У тих обласних центрах, де немає змоги відкритися, поблизу яких ведуться бойові дії, як, наприклад, у Дніпрі чи Запоріжжі, Харкові, буде працювати можливість купити речі через інтернет.

"Асортимент товарів не зміниться. Ті бренди, які зараз будуть відкриватися, будуть залишати той самий асортимент товарів, як і в магазинах в Європі. Це будуть ті ж товари, які б вони завозили, якби не було війни. Тобто це будуть нові колекції, які зараз продаються в Польщі або іншій європейській країні", — зазначив голова УРТЦ.

Нагадаємо, український офіс McDonald’s поетапно відновить роботу деяких ресторанів у Києві та на заході України.