Найбільшим ризиком для ветеранів війни українці називають психоемоційну нестабільность - опитування

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Найбільшим ризиком для ветеранів, які повернуться з російсько-української війни, українці називають прояви психоемоційної нестабільності: 32% називають її дуже імовірною, а 49% - скоріше імовірною. Про це свідчать результати останнього опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги вказали як дуже ймовірні 31% респондентів, скріше ймовірні - 38%; відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю - відповідно 28% та 39%; проблеми з оформленням соціальних пільг - відповідно 28% та 38%.

Конфлікти ветеранів у сім’ї прогнозують з великою імовірністю 20% опитаних, а імовірними їх вважають ще 46%; відсутності роботи для цієї категорії населення дуже побоюються 22%, а ще 42% вважають це імовірним ризиком, а нерозуміння суспільства - відповідно 20% та 38%.

Також більшість українців вказують на імовірність зловживання алкоголем чи наркотиками тими, хто повернеться з війни (зокрема, 13% вважають це дуже ймовірним, 43% - скоріше ймовірним).

Ризик порушення ветеранами законів, їхньої участі в злочинній діяльності чітко бачать наразі 7% опитаних, ще 23% вважають це досить ймовірним, але 50% - малоймовірним. 11% взагалі вважають це неможливим.

Однак ще більш цікавим результатом опитування є швидкість зміни суспільної думки щодо ризиків для військових, які повернуться з війни. У "Рейтингу" порівнюють нинішні результати з результатами відповідних опитувань у січні цього року та в липні 2022-го, і найбільше за цей час виросла (в півтора рази) частка тих, хто бачить суттєві ризики конфліктів у родинах ветеранів та їх потенційного самогубства.

При цьому обізнаність українів щодо проблем ветеранів впродовж цього року помітно покращилася: зокрема, частка тих, хто зовсім не поінформований про них, знизилася з 21% до 12%, а тих, хто поінформований добре, - виросла з 8% до 18%.

Опитування проведене з ініціативи "Українського ветеранського фонду" Міністерства у справах ветеранів 5-7 вересня серед 1000 респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 3,1%.

Нагадаємо, що це дослідження також показало, що майже половина українців вважає, що держава не виконує зобов’язання перед ветеранами війни з Росією, і такі настрої значно посилилися за останній рік.

Джерело фото: ua.depositphotos.com