Абоненти "Укртелекому" під час війни платили за послуги навіть краще, ніж раніше. Але були й виключення

Гендиректор "Укртелекому" Юрій Курмаз. Фото: SPEKA
Гендиректор "Укртелекому" Юрій Курмаз. Фото: SPEKA

У 2022 році платіжна дисципліна серед абонентів "Укртелекому" покращилася на 20%, порівняно з 2021 роком. Вийнятком були лише "безнадійні борги" перших двох місяців після 24 лютого.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив генеральний директор "Укртелекому" Юрій Курмаз в інтерв'ю SPEKA.

За його словами, за воєнний рік кількість абонентів, що користуються оптоволоконним звʼязком від "Укртелекому" зросла, але менше ніж раніше. Так, у 2022 році оптична база компанії зросла більш ніж на 16%, але цей показник складав не менш ніж на 60% щороку. При цьому загальний дохід від оптичного інтернету у масовому та корпоративному сегментах зріс майже на 30%.

"З лютого по жовтень минулого року у нас був негативний net addition в оптичному інтернеті, але потім він змінився на позитивний: ми почали підключати більше абонентів, ніж втрачали. Тож з погляду фінансових результатів і абонентської бази у нас все доволі непогано, але загалом доходи від телекому та інших послуг зменшилися на 15%, і поки що я не бачу можливостей відбити ці втрати", - зазначив Юрій Курмаз.

Він наголосив, що відповідно до аудійованої фінзвітності, "Укртелеком" наразі номінально збитковий.

"Основна причина — довелося відобразити економічне знецінення операційних активів та втрату активів на тимчасово окупованих територіях. Це мінус, тому в PNL ми маємо збиток, але cash flow та PNL — різні речі. З кешем у нас все гаразд", - пояснив гендиректор.

Нагадаємо, "Укртелеком" відкрив мережу безкоштовних публічних Wi-Fi-зон у п'яти містах - Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові, де кілька років тому у межах модернізації телекомунікаційної інфраструктури було встановлено активні вуличні розподільчі шафи.