Через порти Дунаю за добу пройшла рекордна кількість суден

Через порти Дунаю за добу пройшла рекордна кількість суден

За минулу добу у напрямку українських дунайських портів пройшло 11 суден із 45 тис. тонн зерна.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

"За минулу добу, 27 серпня, в напрямку українських дунайських портів ("Ізмаїл", "Рені" та "Усть-Дунайськ") через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден, загальним обсягом 45 тис. тонн. Це рекордний показник від 24 лютого, початку повномасштабного вторгнення Росії", - зазначають у відомстві. 

Зокрема, через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море пройшло 7 суден, а через румунський канал Суліна – 4.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, від березня через дунайські порти вже перевезено понад 4 млн тонн зерна – наразі це більше, ніж усіма іншими видами транспорту.

Тому Мінінфраструктури продовжує удосконалювати експортну логістики на Дунаї — створюються умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, в тому числі завдяки забезпеченню прямого залізничного сполучення.

"За умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік. До речі, вже стартував спільний проєкт Міністерства інфраструктури та ЄБРР щодо дослідження експортної логістики у Бессарабії. За два місяці ми отримаємо пропозиції для планування державних, державно-приватних та приватних інвестицій, міжнародних проєктів та проєктів за кошти міжнародних фінансових організацій", – підкреслив Кубраков.

Зазначимо, в ООН зауважиди, що  Україні потрібно продати кілька мільйонів тонн продовольства, яке зберігається у зерносховищах, щоб звільнити місце для наступного врожаю.