Україна ініціює створення "зеленого коридору" на кордоні з Румунією та Молдовою

Україна ініціює створення "зеленого коридору" на кордоні з Румунією та Молдовою
Фото: пресслужба Мінінфраструктури

 Україна ініціює створення "зеленого коридору" між автомобільними пунктами пропуску "Рені – Джюрджюлешти – Галац".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що відомство розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення "зеленого коридору" між пунктами пропуску "Рені (Україна) – Джюрджюлешти (Молдова) – Галац (Румунія)" для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.

"Пропозиція запровадити "зелений коридор" включає низку заходів для всіх трьох країн. У першу чергу йдеться про спільний контроль між Україною та Молдовою та скоординований контроль між Молдовою та Румунією. Завдяки цьому рішенню ми зможемо зменшити кількість зупинок для вантажівок та відповідно пришвидшити контроль. Глобально це рішення дозволить вирішити питання комплексного розвитку інфраструктури на україно-молдавсько-румунському кордоні", – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

Він зауважив, що ці пункти пропуску розташовані один біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу.

Для створення "зеленого коридору", окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску "Рені". У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України.

Окрім цього, план запуску "зеленого коридору" передбачає:

  • Реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг;
  • Додаткове технічне оснащення пунктів пропуску.

Всі ці заходи можливі за підтримки рішення всіх трьох сторін.

За даними Мінінфраструктури, наразі пункт пропуску "Рені – Джюрджюлешти" за добу пропускає близько 50 вантажівок. Натомість це один із ключових автомобільних пунктів пропуску, що веде до румунських портів. Ключова мета розбудови інфраструктури цього пункту пропуску та "зеленого коридору" – збільшення фактичної пропускної здатності до щонайменше у 5 разів.

На сьогодні ж, нагадаємо, для проїзду між Рені та Галацем доводиться проходити контроль двічі - на українсько-молдовському кордоні та молдовсько-румунському. На кордоні України та Молдови контроль здійснюється спільно. Втім, відстань між точками перетину кордону автотрасою становить лише 2,6 км (зокрема, лише 1,7 км між територіями самих КПП).

Також, за словами Деркача, Україна обговорює з Румунією питання дозволу на проїзд вантажного транспорту через "Красноїльськ - Вікову де Сус", де зараз можуть проїжджати лише порожні вантажні автомобілі.