"Укрзалізниця" планує видалили російську мову звідусіль

"Укрзалізниця" планує видалили російську мову звідусіль

"Укрзалізниця" планує остаточно позбавитися написів російською мовою там, де вони залишаються, а саме на квитках та вагонах. Про це йдеться у повідомленні держкомпанії.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Наступним кроком стане повна дерусифікація залізниці. Зокрема, компанія планує позбутися дублювання інформації російською мовою на квитках та позначок, які відповідно до міжнародних угод і документів наносилися російською мовою на рухомий склад", - сказано в ньому.

В УЗ також зазначають, що видалили російську версію власного чат-боту з продажу квитків у Viber та Telegram, залишивши лише українську та англійську. Причому за останні три місяці 99% клієнтів обирали в чат-боті обирали саме українську.

При цьому в січні, у перший місяць після запуску чат-бота, українською за замовчуванням користувалися тільки 55% пасажирів, ще 43% послугувалися російською, а 2% — англійською.

Крім того, ще раніше "Укрзалізниця" видалила російську версію власного сайту та порталу з продажу квитків booking.uz.gov.ua. Більш того, в компанії закликають скаржитися їй, якщо хтось побачить чи почує від неї російську мову.

"Якщо ви виявили російську мову на офіційних майданчиках "Укрзалізниці", просимо надсилати відповідну інформацію на електронну пошту: [email protected] Також просимо повідомляти, якщо працівники "Укрзалізниці" під час обслуговування використовують російську мову", - сказано в повідомленні.

Зазначимо, що за даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного ще в кінці квітня, число мешканців України, що розмовляють вдома лише російською, впало до 15%.