Ціни на полуницю за тиждень зросли на чверть

Ціни на полуницю за тиждень зросли на чверть

Цього тижня українським виробникам полуниці вдалось підвищити відпускні ціни. Сьогодні ягоду відвантажують за 50-80 грн/кг.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб'ємні поставки цієї ягоди, які пояснюються завершенням сезону реалізації полуниці у південних областях України.

За даними щоденного моніторингу проекту, лише з початку поточного тижня ця ягода в українських господарствах подорожчала в середньому на 25%.

Так, сьогодні місцеві садівники відвантажують полуницю по 50-80 грн/кг ($1,71-2,73/кг) залежно від якості та обсягу запропонованої партії.

За словами ключових гравців ринку, причин для зростання цін є декілька Насамперед, пропозиція даної ягоди на ринку стрімко скорочується, оскільки багато садівницьких господарств завершують сезон реалізації.

При цьому попит на полуницю, як на свіжому ринку, так і з боку переробних заводів, дуже високий, що також стимулює цінове зростання в даному сегменті.

При цьому вартість полуниці на українському ринку на сьогоднішній день вже в середньому в 1,5 рази вища, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, Мінагрополітики не очікує дефіциту фруктів та овочів через окупацію південних регіонів.