В Україні дешевшають огірки

В Україні дешевшають огірки

Збільшення постачання імпортного огірка обвалило ціни на місцеву продукцію. На даний момент виробники змушені пропонувати огірок не дорожче за 40-60 грн/кг.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Здешевлення огірка на українському ринку зумовлене високою конкуренцією з дешевшою імпортною продукцією.

Так, учасники ринку сьогодні відзначають надходження чималих обсягів цієї продукції з Польщі, Сербії, Румунії та Албанії. При цьому ціни на імпортний огірок набагато нижчі, ніж на місцеву продукцію.

Так, на даний момент виробники змушені пропонувати огірок не дорожче 40-60 грн/кг ($1,37-2,05/кг), тоді як наприкінці попереднього тижня продажі велися в межах 70-90 грн/кг ($2 ,39-3,08/кг), залежно від сорту та регіону виробництва.

Таким чином, з початку поточного тижня ціна на огірок в українських господарствах знизилася одразу на 37%.

Так різко знижувати відпускні ціни виробники змушені через збільшення пропозиції огірка на ринку на тлі помітного зниження попиту в даному сегменті.

Так, за словами виробників, встановлення теплої погоди в Україні помітно прискорило дозрівання огірка у місцевих тепличних комбінатах. Крім того, тиск на ринок посилився через збільшення пропозиції імпортного огірка, що пропонується від 30 грн/кг ($1,03/кг).

При цьому, незважаючи на таке стрімке падіння відпускних цін, на сьогоднішній день тепличний огірок в Україні все ж таки коштує в середньому в 2,5 рази дорожче, ніж на початку травня минулого року.

Зазначимо, у 2022 році Україна може недоотримати близько 68% урожаю помідорів. У результаті, якщо місцеві фермери не зможуть закрити внутрішню потребу, то Україні доведеться нарощувати імпорт.