НБУ врегулював роботу кредитних спілок на час воєнного стану

НБУ врегулював роботу кредитних спілок на час воєнного стану
Національний банк України. Фото: Delo.ua

Національний банк України (НБУ) врегулював діяльність кредитних спілок на період дії воєнного стану.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як повідомляє прес-служба регулятора, Нацбанк надав право кредитним спілкам не видавати:

внески (вклади) за договорами про залучення термінового внеску (вкладу) та нараховані відсотки за цими внесками (вкладами) до закінчення строку їх дії;

- додаткові внески членам кредитної спілки у разі звернення про їх видачу.

Крім того, кредитні спілки обмежують видачу готівкових коштів у національній валюті України обсягом не більше 100 тисяч грн на добу на одного члена кредитної спілки.

Водночас кредитні спілки мають право встановлювати граничну суму видачі готівкових коштів у національній валюті України за добу на кожного члена кредитної спілки за умови дотримання обмеження у 100 тисяч грн.

Такі зміни у роботі кредитних спілок затверджено постановою Правління НБУ від 26 лютого 2022 року №24 "Про врегулювання діяльності фінансових установ".

Постанова набула чинності 26 лютого 2022 року і діє на період дії Указу президента України "Про запровадження військового стану в Україні".

Нагадаємо, 24 лютого Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану в Україні 300 голосами.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про введення воєнного стану на всій території України.