Зеленський підписав закон про гарантію повернення 100% сум банківських вкладів під час війни

Зеленський підписав закон про гарантію повернення 100% сум банківських вкладів під час війни

Сьогодні президент України підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб" №2180-IX від 01.04.2022.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Законом передбачається вирішення проблеми реструктуризації боргових зобов'язань ФГВФО перед Міністерством фінансів України, а також підвищення гарантованої державою суми коштів за вкладами до 600 тис. грн.

Крім того, Закон передбачає, що АТ "Ощадбанк" стане учасником системи гарантування вкладів фізичних осіб з дня набрання чинності, а також запроваджує 100%-ву гарантію повернення вкладів у разі ухвалення рішення про виведення банку з ринку протягом дії військового стану в Україні та трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, крім положень про суму відшкодування коштів за вкладами у розмірі не менше 600 тисяч гривень, що набирають чинності через три місяці з дня, наступного за днем ​​припинення або скасування військового становища в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада збільшила гарантії щодо банківських вкладів під час військового стану до 100% від суми вкладу.

18 березня 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що " доручив знайти таку законодавчу можливість, щоб держава гарантувала 100% вкладів у банках".

У свою чергу у Національному банку України та Фонді гарантування вкладів фізосіб повідомили, що вони ініціативу Зеленського підтримують. На думку профільних органів, 100%-ва гарантія по депозитах фізосіб на період дії військового стану дасть впевненість українцям у збереженні їх заощаджень.