ФОП сплатили рекордні 35 млрд грн єдиного податку у 2021 році

ФОП сплатили рекордні 35 млрд грн єдиного податку у 2021 році
ФОП сплатили рекордні 35 млрд грн єдиного податку у 2021 році

Минулого року ФОП сплатили 34,8 млрд грн єдиного податку, що є абсолютним рекордом за останні п'ять років.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Opendatabot.

"Минулого року підприємці сплатили 34,8 млрд грн єдиного податку. Це не тільки більше, ніж у 2020 році, коли скарбниця поповнилася на 27,6 млрд грн, а є абсолютним рекордом за п'ять років", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рекорд пояснюється як збільшенням доходу підприємців, так і зростанням кількості нових ФОП, а також тим, що відкриті ФОП стали рідше закриватися.

"До кінця 2021 року кількість ФОП майже досягла 2 млн", — додали в організації.

Як відомо, єдиний податок було запроваджено для спрощення ведення бізнесу та зниження податкового навантаження. Можливість перейти на спрощену систему обліку та звітності передбачена для фізосіб-підприємців та юросіб, масштаби діяльності яких не перевищують визначені законом рамки максимального обсягу доходів та кількості працівників.

"Останні ініціативи з фіскалізації, зокрема обов'язкове використання РРО/ПРРО, насамперед, спрямовані на виявлення реального обсягу доходів підприємців та дотримання ними законності використання спрощеної системи", — додали в "Опендатабот".

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року усі українські ФОП зобов'язані працювати з касовими апаратами.

Санкції за порушення використання касових апаратів передбачають штраф у розмірі 100% вартості проданих із порушенням товарів, а за наступні вже 150% вартості товару.

25 та 26 січня під Верховною Радою пройшла акція протесту ФОП з вимогою скасувати обов'язкове встановлення касових апаратів.

Але голова податкового та митного комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев заявив, що жодних відстрочок запровадження РРО для ФОП не буде.