"Хоч тугриками": нардеп Кузьміних вимагав відкати в 30% - НАБУ (ВІДЕО)

Затримання Кузьміних
Затримання Кузьміних. Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро опублікувало фрагменти оперативних матеріалів у справі народного депутата від "Слуги народу" Сергія Кузьміних, якого викрили під час одержання хабаря у 558 тисяч гривень.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, варто це питання попередньо узгодити з одним із народних депутатів України", - йдеться у повідомленні.

Нардеп пообіцяв сприяння у перемозі у тендерах із закупівлі обладнання за рахунок бюджету.

Відео НАБУ

Першим об'єктом такої співпраці стало комунальне підприємство "Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенко", яке закупило медичне обладнання на 40 млн грн.

Після отримання оплати від лікарні за одним із тендерів, а саме – за систему ультразвукової діагностики, нардеп попросив передати йому 30% від суми договору – 558 тис. грн. Під час передачі цієї суми його й викрили.

Як встановило слідство, нардеп планував застосувати таку схему щодо інших договорів, у тому числі на постачання МРТ (30% від 37,499 млн грн – 11,25 млн грн) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 19 млн грн – 398,33 тис. грн).

Нардепа викрили "на гарячому" 28 січня 2022 року, однак не затримували через "депутатський імунітет", а викликали повістками в слідчі органи, але він їх ігнорує.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова вже підписала повідомлення про підозру народному депутату від фракції "Слуги народу" Сергію Кузьміним.