Без доларів та євро: НБУ ініціював зупинку постачання готівкової валюти до Росії та Білорусі

Без доларів та євро: НБУ ініціював зупинку постачання готівкової валюти до Росії та Білорусі

В Росії та Білорусі найближчим часов виникнуть проблеми не лише з безготівковим розрахунком, але й з готівковою валютою. Національний банк України офіційно звернувся до керівників європейських центральних банків, що постачають готівкову валюту, послів країн Великої Сімки та представників міжнародної системи грошових переказів Western Union з проханням зупинити постачання готівки до російських та білоруських банків. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Національний банк України вживає всіх можливих заходів, щоб забезпечити надійне та стабільне функціонування фінансової системи нашої країни та протидіяти агресії Росії у фінансовій сфері. Ми також вдячні колегам та друзям з усього світу за вже надану допомогу! Вірю, що заради миру в Україні наші колеги та партнери припинять постачати готівкову іноземну валюту до банків країн-агресорів", – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.

Раніше Національний банк України відкрив спеціальний рахунок у польських злотих для збирання коштів на потреби Збройних Сил України.

Про це йдеться у повідомленні українського регулятора: "За дружньої підтримки польської системи миттєвих платежів Blik та BGK для Національного банку України відкрито рахунок у польських злотих для переказів на підтримку української армії".

24 лютого 2022 року президент Російської Федерації Володимир Путін об’явив про початок вторгнення російських військ в Україну. Міста обстрілюють ракетами. Точаться позиційні бої — українці намагаються стримати російські війська. Є жертви серед цивільного населення та військових. Обстріли продовжуються навіть під час перемовин української та російської делегацій у Білорусі, хоча раніше окупанти заявляли, що зупинять бойові дії.