За час війни зарплати в Україні впали на 10%

За час війни зарплати в Україні впали на 10%
Гривні

За два місяці війни середня заробітна плата в Україні знизилася на 10%. Про це свідчать дані кадрового порталу grc.ua.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Війна змусила український бізнес оптимізувати свої витрати, скорочуючи заробітні плати та бонуси. Новим працівникам роботодавці зараз пропонують нижчу заробітну плату. У порівнянні з середньою заробітною платою у першій половині лютого 2022 року, актуальна середня заробітна плата знизилася на 10%.

Середня зарплатня у квітні у всіх відкритих вакансіях на кадровому порталі grc.ua складає 18 700 грн. Найменше постраждала від кризи на ринку праці ІТ-галузь. Тому, попри те, що зараз компанії різних секторів економіки або вже повернулися до роботи або починають процес відновлення своєї діяльності, частка пропозицій для ІТ-фахівців значно перевищує пропозиції роботи для представників інших професій.

У середньому по всіх регіонах України айтішникам у квітні пропонують 108 100 грн, минулого місяця середня заробітна плата у цій сфері становила 86 500 грн.

Високі зарплатні також пропонують керівникам. Середня заробітна плата у вищому менеджменті у квітні становить 63 200 грн. Проте за умов війни кількість пропозицій роботи для директорів значно знизилася.

Новою тенденцією на ринку праці є те, що, стикаючись із проблемами працевлаштування через вкрай низьку кількість вакансій, висококваліфіковані фахівці, зокрема фахівці топового рівня, погоджуються на посади нижчої кваліфікації.

До п'ятірки професійних сфер, у яких у квітні пропонують високі зарплати, увійшли також спеціалісти сфери маркетингу, реклами, PR із середньою місячною виплатою 26 600 грн, фахівці з видобутку сировини (26 500 грн), а також фахівці сфери будівництва (25 300 грн).

Найнижчі зарплати у квітні пропонують у середньому у сільському господарстві (13 300 грн) та в автомобільному бізнесі (11 000 грн).

Аналіз зарплат по регіонах України показав, що Київ, який у березні втратив лідерство за розміром заробітної плати, поступово повертає свої позиції. Якщо простежувати динаміку середньої заробітної плати, то у січні у столиці в середньому було запропоновано 31 000 грн, у першій половині лютого – 30 200 грн, у березні – 25 000 грн, а у квітні пропонують у середньому 26 000 грн.

Серед регіонів із високою середньою заробітною платою у квітні Дніпропетровська (25 600 грн), Львівська (24 800 грн), Полтавська (23 400 грн) та Одеська (23 000 грн) області.

У квітні у Львівській області середня заробітна плата набагато нижча за показник попереднього місяця і становить 24 800 грн. На це вплинула зокрема релокація підприємств різних галузей.

Варто зазначити, що на відміну від Києва, у Київській області у квітні найнижча середня заробітна плата. Вона становить лише 13 000 грн.

Найнижчі заробітні плати також пропонують у Хмельницькій (у середньому у квітні 14 500 грн), Чернівецькій (14 000 грн), Івано-Франківській області (13 600 грн), Тернопільській (13 500 грн) областях. Зазначимо, що у цих областях і до війни були не надто високі зарплати. Але до регіонів із найнижчою середньою заробітною платою у квітні, на жаль, приєдналася Харківська область із показником 11 500 грн.

Інфографіка

Опитування, проведене кадровим порталом grc.ua у квітні, показало, що не знизить бажаний розмір заробітної плати за складнощів з працевлаштуванням 35% шукачів роботи. Інші дві третини готові отримувати меншу заробітну плату, аби влаштуватися на роботу. Найбільше серед тих, хто готовий піти на поступки в переговорах про заробітну плату, можуть знизити бажану суму на 10-25%.