SpaceX вивела на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink (ВІДЕО)

SpaceX вивела на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink (ВІДЕО)
Кількість супутників SpaceX для системи глобального інтернету перевищила 2 тисячі

Тяжка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска 19 січня успішно вивела на орбіту партію з 49 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила компанія-розробник SpaceX.

"Виведення 49 супутників Starlink підтверджено", — йдеться у повідомленні.

Запуск відбувся о 04:02 за київським часом (у вівторок о 21:02 за Східним узбережжям США) зі стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Орбітальне угруповання SpaceX тепер складається з 2040 космічних апаратів вагою 290 кг. В даний час компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Приблизно через 15,5 хвилини після запуску 49 супутників відокремилися від другого ступеня ракети на еліптичній перехідній орбіті висотою до 340 км. Після перевірки інженерами SpaceX їхньої працездатності, супутники з використанням власних іонних двигунів піднімуться на штатну орбіту заввишки 540 км.

Зазначимо, це вже 36-й вихід на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink.

Багаторазовий перший ступінь американської ракети-носія Falcon 9, яка використовувалася для запусків вже в 10-й раз, приблизно через дев'ять хвилин після старту здійснила керовану вертикальну посадку на плавучу платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, яка знаходилася в Атлантиці за 654 км від космодрому.

Крім того, спеціальні рятувальні судна SpaceX мали виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускалися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє заощаджувати компанії SpaceX до $6 млн під час запуску своїх ракет.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів даного типу (а згодом з 30 тисяч) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проекту оцінюється у $10 млрд.

Зазначимо, що компанія SpaceX Ілона Маска 13 січня запустила в космос український супутник "Січ-2-30".

Як повідомлялося, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX Ілона Маска може з'явитися в Україні у 2022 році. Вже зараз технологія доступна до замовлення.