У Пакистані вирішили скасувати мито на український металопрокат

Рішення було ухвалено за підсумками проведеного перегляду антидемпінгових мит
Фото: Depositphotos

Національна тарифна комісія Пакистану скасувала обмеження на постачання з України. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, це рішення було ухвалено за підсумками проведеного перегляду антидемпінгових мит, накладених на імпорт холоднокатаних рулонів/аркушів з Китаю та України.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

При цьому, як зазначає агентство, влада Пакистану зберегла обмеження для китайських компаній.

Згідно з офіційним повідомленням комісії, антидемпінгові мита у розмірі 13,17%-19,04% з 13 січня 2016 року введені терміном на п'ять років.

При цьому уточнюється, що перегляд накладеного мита був ініційований 8 січня 2021 після отримання відповідної заяви від компаній Aisha Steel Mills Limited та International Steel Limited (обидві – Карачі, портове місто на півдні Пакистану – Delo.ua ), які є вітчизняними виробниками аналогічної продукції .

Комісія переглядала дії мит на основі інформації за останні три роки – з 1 жовтня 2017 року до 30 вересня 2020 року. Під час перегляду комісія визначила, що існує велика ймовірність продовження демпінгу при постачанні цього товару з Китаю, якщо антидемпінгове мито буде скасовано.

За інформацією агентства, ймовірність рецидиву відсутня під час імпорту продукції з України. В результаті комісія прийняла рішення зберегти остаточне антидемпінгове мито на даний товар з Китаю для різних компаній за ставками від 13,17% до 19,04% ще на 5 років, починаючи з 13 січня 2021 року.

"Оскільки немає ймовірності повторення (демпінгового – Delo.ua ) імпорту товару, що розглядається з України, отже, антидемпінгові мита, встановлені на ввезення цього товару з України, припиняються з негайним набуттям чинності", – йдеться у повідомленні комісії.

Антидемпінгове мито було запроваджено комісією з 13 січня 2016 року щодо деяких видів холоднокатаного листового прокату виробництва ММК ім. Ілліча у розмірі 18,36%, "Запоріжсталі" та інших українських компаній – у розмірі 18,92%.

Нагадаємо, за перше півріччя 2021 року порівняно з аналогічним періодом 2020 року ємність українського ринку металопродукції збільшилася на 9,04% з одночасним зниженням частки імпорту на 5,32%.

У зв'язку з цим, влітку 2021 року в експертів з'явилися підстави говорити , що світова металургія оговталася від потрясіння, яке їй завдала пандемія коронавірусу та пов'язане з нею падіння промислового виробництва.

Ціни на руду, метал та прокат зростали, виробництво теж, у тому числі в Україні. В результаті, на найбільших підприємствах країни підвищили зарплати.

Джерело фото: Depositphotos