Данія передасть Україні протикорабельні ракети "Гарпун"

Данія передасть Україні протикорабельні ракети "Гарпун"

Данія передасть Україні протикорабельні ракети "Гарпун", а також пускову установку до них. Про це на прес-конференції 23 травня повідомив Міністр оборони США Ллойд Остін.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Я дуже вдячний Данії, яка оголосила, що надасть Україні пускову установку "Гарпун" та ракети, щоб допомогти Україні захистити своє узбережжя", - сказав він.

За його словами, 23 травня кілька країн, включаючи Італію, Грецію, Норвегію та Польщу, оголосили про намір передати Україні артилерію та боєприпаси.

"За ті короткі чотири тижні, що пройшли з моменту скликання контактної групи в Рамштайні, темпи пожертвувань та поставок були визначними, і після сьогоднішніх обговорень я радий повідомити, що ми активізуємо наші зусилля і, рухаючись уперед, ми продовжимо поглибити нашу координацію та співпрацю, щоб Україна могла підтримувати та зміцнювати свої бойові операції", - зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Білий дім працює над тим, щоб передати Україні сучасні протикорабельні ракети, які допоможуть боротися із блокадою Чорного моря з боку Росії.

Сенат США 19 травня остаточно затвердив пакет надзвичайної військової та гуманітарної допомоги на суму 40 млрд дол.