Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальних заяв про Крим

Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальних заяв про Крим
Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальних заяв про Крим

Командувач Військово-морських сил Німеччини віце-адмірал Кай-Ахім Шенбах після скандальної заяви про те, що Крим більше ніколи не приєднається до України, подав у відставку.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє німецьке видання Bild.

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт екстрено зібрала відеоконференцію, на якій обговорила зі своїм генеральним інспектором Еберхардом Цорном та її головним радником у зв'язках із громадськістю, як вчинити з Шенбахом.

Незважаючи на вибачення віце-адмірала, ситуація складалася для нього не найкращим чином після критики.

"Ненавмисно недооцінив ситуацію, я не повинен був так чинити. Тут нема чого інтерпретувати, це була явна помилка", - написав Шенбах у Twitter.

Він пояснив, що озвучена ним заява щодо Криму - це його особиста думка, яка жодним чином не висловлює офіційну позицію міністерства оборони Німеччини.

За даними видання, Шенбах "вийшов з незручного становища" і сам попросив звільнити його з посади.

Як пише Bild, заяву про залишення Шенбаха вже ухвалили міністр оборони ФРН Крістін Ламбрехт та генеральний інспектор збройних сил Еберхард Цорн.

Замість нього має бути призначений контр-адмірал Ян Крістіан Каак, який виконує обов'язки заступника командувача ВМС ФРН.

Зазначимо, що раніше голова військово-морських сил ФРН Кай-Ахім Шенбах заявив, що півострів Крим ніколи не повернеться до складу України.

"Кримського півострова немає, він ніколи не повернеться... це факт", - сказав він.

Він також заявив, що Україна не може відповідати критеріям членства в НАТО, тому що її (частково) окуповано.

Після його слів, міністерство закордонних справ України вимагало публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини.

Зазначимо, 49,6% українців вважають президента Володимира Зеленського абсолютно нездатним забезпечити мир в Україні та повернути під її контроль окуповану частину Донбасу та Крим. Про це свідчать результати опитування Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.