У Берліні влада заборонила використовувати українську символіку 8 та 9 травня

У Берліні влада заборонила використовувати українську символіку 8 та 9 травня

Поліція Берліна заявила, що бачить "дуже делікатну ситуацію ризику" і забороняє 8 та 9 травня прапори та символіку, зокрема й українські. Цими днями у столиці Німеччини відбудуться понад 50 пам'ятних заходів та демонстрацій, присвячених 77-м роковинам Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє видання RND.

Український посол Андрій Мельник назвав це "катастрофічним політичним рішенням" та "величезним скандалом".

"Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 та 9 травня носіння прапорів, пов'язаних з Україною. Це ляпас Україні та ляпас українському народу", - прокоментував Мельник.

Начальник поліції Берліна Барбара Словик у свою чергу сказала, що правоохоронці хочуть захистити "гідне вшанування пам'яті", але вживають заходів проти "будь-якої форми підтримки, схвалення або навіть прославлення агресивної війни Росії проти України".

"Важливо запобігти провокаціям та ескалації", - заявила сенатор Міністерства внутрішніх справ Айріс Спрангер (СДПН).

У Берліні також заборонять вивішування російських та радянських прапорів та символи Другої світової війни. Крім того, заборонено носити військову форму – за винятком радянських ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца зробити "потужний крок" та відвідати Київ 9 травня, у день, коли Росія відзначає перемогу Радянського Союзу у Другій світовій війні. Про рішення німецького лідера наразі не відомо.