Американський техногігант Qualcomm купив українську IT-компанію

Augmented Pixels має офіси у США та Україні, зокрема, у Києві та Одесі
Знак Qualcomm біля офісу компанії. Фото: Depositphotos

Один із найбільших у світі виробників чипів, софту та сервісів Qualcomm (США) купив українську компанію Augmented Pixels.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє Forbes, сума угоди не повідомляється. За даними видання, за час існування Augmented Pixels залучив близько $7 млн. Останній раунд на $2 млн стартап залучив у лютому 2021 року.

Серед інвесторів компанії – AVentures Capital, ICU, засновника Ciklum Торбена Майгаарда, а також The Hive та Steltec Capital.

У виданні зазначають, що Augmented Pixels має офіси у США та Україні, зокрема у Києві та Одесі.

Станом на 14 грудня його ринкова капіталізація становить $211,7 млрд. Виторг за 2021 рік – $33,6 млрд.

Стартап у 2013 році заснував одеський програміст Віталій Гончарук. Компанія розробляє технології для навігації у доповненій реальності та 3D-геолокації. Це допомагає роботам і дронам пересуватися та орієнтуватися у просторах, де недоступний сигнал GPS.

У 2021 році Augmented Pixels запустив платформу для створення 3D-карток GlobalMap.AI.

Головний офіс стартапу розташований в американському місті Пало Альто, але ведеться розробка в українських офісах у Києві, Львові та інших містах.

Qualcomm – один із найбільших у світі виробників мікрочипів, у тому числі смартфонів та GPS-навігації. Незважаючи на глобальний дефіцит напівпровідників у четвертому кварталі 2021 року, продаж компанії зріс на 56% порівняно з торішніми показниками.

За даними джерела Forbes, Qualcomm планує найближчим часом відкрити R&D-центр в Україні. Наприкінці грудня у Києві було зареєстровано юрособу ТОВ "КВАЛКОММ УКРАЇНА".

При цьому в Qualcomm офіційно покупку стартапу поки що не коментують.

Раніше повідомлялося, що Qualcomm, яка залишається основним постачальником чипів для американської корпорації Apple, заявила, що зможе поставити лише 20% від загального обсягу 5G-чіпів для лінійки смартфонів 2023 року.

Джерело фото: Depositphotos