Нова кібератака: хакери розсилають вірус під виглядом указу президента

Нова кібератака: хакери розсилають вірус під виглядом указу президента

Хакери використовують для кібератак електронні листи з темою "Указ Президента України № 576/22 про безпрецедентні заходи безпеки" зі шкідливим вкладенням, яке вражає комп'ютери.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Урядова команда реагування на надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв'язку, попереджає про нову кібератаку на державні органи України.

Зокрема, зловмисники розсилають електронні листи із темою "Указ Президента України No 576/22 про безпрецедентні заходи безпеки".

Листи містять вкладення у вигляді ISO-файлу майже з аналогічною назвою: "Указ Президента України №151 про безпрецедентні заходи безпеки.iso". У разі його відкриття комп'ютер буде вражений шкідливою програмою Meterpreter.

"Активність фахівці асоціюють із хакерами, які нещодавно вже здійснювали кібератаки на державні організації України. Зокрема, розповсюджували небезпечні електронні листи з темою по маріупольській "Азовсталі", - зазначають у відомстві.

Зазначимо, що Росія витрачає десятки мільйонів доларів на день на кібератаки за українськими ресурсами.

Так, на енергетичну інфраструктуру України з початку війни з Росією було здійснено понад 200 тисяч кібератак. При цьому за весь 2021 сфера енергетики пережила 900 тисяч таких атак.