НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Винищувач літаків-розвідників: розробники з команди Юрія Голика тестують дрон STING Sky Hunter

Дрон, Sting Sky

Для зенітників головна і визначальна риса нового дрона – його здатність працювати попри перешкоди

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Витривалий і невразливий до впливу РЕБ безпілотник STING Sky Hunter вже проходить перші тести на полігоні.

Про це написав підприємець і волонтер Юрій Голик, чия команда й презентувала нову розробку. Інженерів надихнули військові з 93 бригади, які самі навчились збивати ворожі дрони літакового типу за допомоги FPV, але зіткнулись з високими втратами через власні ж засоби радіоелектронної боротьби.

Тож головна і визначальна для зенітників риса нового дрона – його здатність працювати попри перешкоди. Така надздібність властива всій лінійці STING. Її бомбери, камікадзе та ретранслятор також мають захищену лінію управління, яка використовує технологію псевдовипадкового переналаштування частоти.

Також розробники подовжили час польоту Sky Hunter – 23 хвилин проти 15 для «традиційних» FPV. Для цього встановили додатковий акумулятор власного виробництва. Батареї і алюмінієва рама дрону після детонації боєприпасу зможуть завдавати літаку-розвіднику окупантів додаткову шкоду.

«Протягом двох тижнів ми викроювали час у своєму щільному графіку і ось перехоплювач вже літає. Тепер чекаємо у гості зенітників славетної 93 бригади, щоб ознайомити їх з тонкощами роботи на цих апаратах і передати першу зібрану партію на тестування в бойових умовах. Після цих тестів такі апарати поїдуть і до інших бригад», — розповів підприємець.

STING Sky Hunter – вже десята, «ювілейна» модель дрона від команди Юрія Голика. Сім з них вже підіймаються в повітря –  частина «воює» на озброєнні українських захисників, інші ж поки тестують. Тож така інтенсивність розробок ставила під сумнів старт роботи над дроном зовсім нового типу. Але інженери все ж виконали запит військових, тим паче маючи рішення їхньої головної проблеми.

«Бійці казали, що незважаючи на свою результативність у перехопленнях літаків супротивника, у них великі втрати FPV від роботи власних систем РЕБ. І знаючи як частково чи повністю вирішити проблему, ми не могли не підключитися», — підкреслив Юрій Голик.