НБУ курс:

USD

41,36

+0,04

EUR

46,01

+0,21

Готівковий курс:

USD

41,60

41,50

EUR

46,15

46,00

Експорт соняшникової олії з України може обвалитися до дворічного мінімуму: у чому причина

соняшникова олія
Фото: Freepik

За 25 днів серпня експорт соняшникової олії з України становив близько 200 тис. тонн, що на 45% менше показника за аналогічний період липня.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомляє ІА "АПК-Інформ".

За попередньою оцінкою аналітиків агентства, обсяг експорту соняшникової олії за весь серпень може стати найменшим місячним показником за більш ніж 2 роки.

Як пояснюють експерти, це зумовлено скороченням переробки соняшнику в країні через дефіцит пропозиції сировини.

Зазначається, що з вересня по 25 серпня 2023/24 МР з України було експортовано трохи більше 6,23 млн тонн, що стало одним із найбільших обсягів для вказаного періоду.

Повідомляється, що основним напрямком експорту української олії в поточному сезоні став Євросоюз, куди було відвантажено рекордний обсяг - майже 3,7 млн тонн.

За прогнозами аналітиків,  у вересні поточного року, скоріш за все, не відбудеться суттєвого приросту експорту соняшникової олії з України.

"Це зумовлено низькою пропозицією соняшнику на внутрішньому ринку як старого, так і нового врожаю, що суттєво ускладнює формування сировинної бази. Так, незважаючи на більш ранній початок збирання олійної, що стартував ще на початку серпня, пропозиція соняшнику залишалася дуже обмеженою", - пояснюють аналітики.

Вони додають, що через це більшість переробних підприємств продовжували терміни ремонтно-профілактичних робіт, плануючи розпочати роботу не раніше вересня.

Українські переробники намагаються знизити ціни на соняшник нового урожаю

Як повідомляють аналітики, пропозиція фізичних обсягів соняшнику нового врожаю на минулому тижні зростала, проте залишалася дуже обмеженою, через що більшість переробних підприємств продовжували терміни ремонтно-профілактичних робіт.

В той же час переробники намагалися знизити ціни попиту на олійну, попри ситуацію, що склалася з урожаєм та якістю, пояснюючи це невигідністю переробки соняшнику при поточних цінах через низьку вартість продуктів переробки.

Ціни попиту на олійну знаходилися в основному в межах 19000-20000 грн/т СРТ та варіювалися в залежності від регіону.

Нагадаємо, на українському ринку ячменю відбуваються суттєві зміни, які впливають на експортні перспективи, які викликають занепокоєння трейдерів та аграріїв. Зазначається, що обсяги контрактів на серпень складають 600 тис. тонн ячменю, тоді як на вересень законтрактовано лише 280 тис. тонн, що майже вдвічі менше.