Оман запропонував Україні створити на своїй території зерновий хаб

Оман, зерновий хаб
Фото: ua.depositphotos.com

Україна отримала пропозицію від султанату Оман створити на території азійської країни зерновий або зерново-продовольчий хаб для безперебійних поставок українського зерна у країни Африканського рогу.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.

"Під час мого візиту (на початку березня –Delo.ua) Оман запропонував Україні серйозно розглянути питання створення на території Султанату українського зернового або зерново-продовольчого хабу. Оманська сторона також сказала, що в разі його створення Україна могла б бути абсолютно спокійною щодо регулярних поставок свого зерна у країни Африканського рогу", — розповів Субх.

Якщо проєкт реалізують, то Україна отримає доступ до сучасного логістичного хабу, який функціонує фактично в Індійському океані. Представник України з питань Близького Сходу та Африки також звернув увагу, що Оман має чудові політичні відносини з такими країнами, як Танзанія, Кенія, Сомалі, Уганда, Руанда, Ефіопія.

"Зараз пропозиція Оману додалася до того переліку країн, які ми могли б розглядати. Наша мета – забезпечити продовольчу безпеку Африки. Переваги Оману – там є прекрасна інфраструктура, розвинутий флот, зрозуміла прозора банківська система і податкові правила. Тож Оман виглядає привабливо, тому він теж міг би розглядатися українськими відомствами як одна з можливих локацій для зернового хабу", — підсумував Субх.

Нагадаємо, Мінагрополітики планує консультуватися з бізнесом щодо роботи логістичних хабів у Африці. Зокрема, Україна та Єгипет вже обговорюють різні варіанти реалізації спільних агропроєктів, зокрема, профільні міністерства двох країн обговорюють будівництво хабу для українського зерна.

Джерело фото: ua.depositphotos.com