Україна зберегла свої позиції у ТОП-5 світових агроекспортерів попри війну

Україна зберегла свої позиції у ТОП-5 світових агроекспортерів попри війну

Попри війну Україна у 2022 році зберегла своє місце у п'ятірці найбільших світових експортерів аграрної продукції та експортувала понад 40 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки для забезпечення їжею сотень мільйон людей по всьому світу.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

За його словами, одним із викликів для АПК залишається блокування українського агроекспорту, як на початку повномасштабної війни РФ, так і сьогодні, через штучні перевірки кораблів у Босфорі, що викликає турбулентність на продовольчих ринках. Як наслідок, зростають ціни на продовольство та в цілому загострюється продовольча криза.

"Україна спільно з міжнародними партнерами доклала максимум зусиль для розширення нових логістичних шляхів, зокрема й запуску зернового коридору. Завдяки цьому ми залишилися гарантом продовольчої безпеки світу. Та навіть у таких складних умовах наша держава спромоглася з початку війни експортувати понад 40 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки для забезпечення їжею сотень мільйон людей по всьому світу. Україна попри все зберегла свої позиції ТОП-5 світових агроекспортерів", – акцентував Сольський

Він додав, що продовольча безпека – не єдиний виклик для сучасного світу. Актуальними є й проблеми кліматичних змін, які тягнуть за собою виснаження ресурсів, а також питання трансформації продовольчих систем, енергозбереження, використання відновлювальних ресурсів.

Міністр зазначив, що розвиток альтернативних джерел електроенергії є одним із шляхів вирішення цих питань.

"Ми так само, як й інші європейські країни, переглядаємо високу цінність біологічних ресурсів, оцінюємо їх економічну перспективу та визначаємо для себе пріоритет у подальшому розвитку біоекономіки. Україна може також стати активним учасником біометанового буму, бо 70% нашої території припадає на сільськогосподарські землі – це найбільша площа в Європі. Потенціал виробництва біометану в нас становить до 10 млрд м3/рік. Його вистачить і для забезпечення внутрішнього попиту, і для експорту до ЄС через наявні газопроводи", – наголосив Сольський.

Міністр підкреслив, що на сьогодні для пришвидшення розвитку фермерства і розв’язання проблем, пов’язаних із голодом та екологією, країни нетто-експортери з розвинутими агротехнологіями мають ділитися досвідом з країнами, що розвиваються.

"Ми маємо заохочувати аграріїв до нового курсу роботи. Підтримувати та стимулювати їх діяльність. Це можливість об’єднатися та прийняти для світу нові правила існування заради майбутнього. Пріоритет №1 – сталий розвиток. Україна – частина цивілізованого світу, і ми робимо свій внесок у вирішення цих глобальних проблем. Але для цього нам потрібні перемога та мир. Без миру в Україні неможлива світова стабільність", – зазначив Сольський.

Зазначимо, вітчизняні фермери скоротили  посівні площі під озимою пшеницею, тому експерти аграрного ринку прогнозують, що роль України на світовому ринку цієї зернової  значно ослабне наступного сезону.